2017 06 01
 

Pasiruošimas kilimo ir tūpimo tako Vilniuje rekonstrukcijai įsibėgėja

Nors šiandien jau pirmoji kalendorinės vasaros diena, mes dar skubame papasakoti, kaip Lietuvos oro uostuose prabėgo gegužė.

Didžiausias dėmesys, žinoma, skiriamas pasiruošti svarbiausiajam ir didžiausiajam projektui – Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijai. Kol sostinėje pamažu įsibėgėja pasirengimo darbai, kuriuos kol kas galima stebėti tik iš tolo, Kauno oro uostas šiuo metu virtęs tikra statybų aikštele. Čia kyla laikinoji infrastruktūra – papildomi išvykimo ir atvykimo terminalai, plečiamos automobilių stovėjimo aikštelės, taip pat vyksta perono rekonstrukcija. 

Žinoma, kiti darbai taip pat nesustoja – lėktuvai kyla į naujus maršrutus, vėl mušami keleivių skaičiaus rekordai, oro uostuose atsidaro naujos pramogų vietos ir planuojami nauji projektai, padarysiantys jūsų keliones dar patogesnėmis ir malonesnėmis.

Jeigu turite pastebėjimų, komentarų ar klausimų – rašykite mums Lietuvos oro uostų „Facebook“ puslapiuose: Vilnius airport, Kaunas airport bei Palanga airport.  

Sveikiname su pagaliau atėjusia vasara ir laukiame jūsų Lietuvos oro uostuose!

Naujos kryptys

„Rusline“: skrydžiai į Sankt Peterburgą

Po sezono pertraukos į Lietuvą sugrįžo tiesioginiai skrydžiai į Rusijos kultūros sostine tituluojamą Sankt Peterburgą. Tikimasi, kad skrydžiai iš Vilniaus ir Palangos ne tik pagerins susisiekimą tarp abiejų šalių, bet ir padidins turistų srautus.

 

Birželį sugrįžta jau pamėgti sezoniniai skrydžiai!

Palangos oro uoste:
06.11 – „Rusline“ skrydžiai į Maskvą, 
06.14 – „Ukraine International Airlines“ skrydžiai į Kijevą, 
06.18 – „Belavia“ skrydžiai į Minską.

Vilniaus oro uoste:
06.15 – "Ukraine International Airlines" skrydžiai į Odesą.

Orlaivių kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcija Vilniuje
Kaunas: kyla laikinieji terminalai

Nuo kylančių laikinųjų išvykimo ir atvykimo terminalų iki papildomų stovėjimo aikštelių automobiliams ir orlaiviams - pasiruošimas smarkiai išaugsiančiam skrydžių ir keleivių srautui Kauno oro uoste vyksta visu pajėgumu.

Vilnius: naktimis tris valandas nepriimami skrydžiai

Nuo gegužės 30 d. iki liepos 13 d. Vilniaus oro uoste tris valandas per naktį nebus priimami lėktuvai - orlaiviai kilti ir leistis negalės nuo 2:05 val. iki 5:05 val. ryto. Iki šiol Vilniaus oro uostas veikė ištisą parą.


Aviacijos ekspertas: Vilniaus oro uosto taką rekonstruoti reikia dabar, o ne ateityje


Nors Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako būklė šiuo metu lėktuvams leistis ir kilti grėsmės nekelia, tačiau, norint užtikrinti visišką saugumą, taką remontuoti būtina, tikina Civilinės aviacijos administracijos direktorius Joris Gintilas.

Kas vyksta oro uostuose?
Vilnius: duris atvėrė „Narvesen“ knygynas

Laukti skrydžių Vilniaus oro uoste nuo šiol tapo dar jaukiau, nes išvykimo salėje duris atvėrė „Narvesen“ knygynas, kuriame keliautojų laukia ne tik gausybė knygų, lietuviškų ir užsienietiškų žurnalų bei laikraščių, bet ir galimybė vartant mėgstamus leidinius išgerti kavos puodelį.

Vilnius: daugiau stovėjimo vietų automobiliams

Didinamas keleiviams skirtų automobilių stovėjimo vietų skaičius. Jau pradėti naujos aikštelės įrengimo darbai - vietoje A. Gustaičio gatvėje esančio administracinio pastato jau rudenį atsiras 206 papildomų stovėjimo vietų aikštelė, skirta autobusams ir lengviesiems automobiliams.

Lietuva – nuo šiol ir keliaujančiųjų per pasaulį radare

Kelionė lėktuvu nuo šiol bus dar išmanesnė ir patogesnė – Lietuvos oro uostai prisijungė prie tarptautiniu mastu paplitusios keliautojams skirtos mobiliosios programėlės FLIO, iš viso vienijančios daugiau nei 900 viso pasaulio oro uostų.

Lietuvos oro uostai valstybei atseikėjo 70 proc. daugiau dividendų

Audituotais duomenimis, 2016 metais tiek Lietuvos oro uostų gautos pajamos augo net kelis kartus sparčiau nei keleivių srautai. Be to, pernai bendrovė valstybei sumokėjo daugiau nei 1,7 mln. Eur, dividendų sumą – net 70 proc. daugiau nei 2015 m.