Susisiekimas

Ar Palangos oro uosto automobilių stovėjimo aikštelės yra toli nuo oro uosto keleivių terminalo?

Automobilių stovėjimo aikštelės yra 30 metrų. nuo keleivių terminalo. Tai vos 1 minutės kelio pėsčiomis.

Kaip įvažiuoti ir išvažiuoti iš automobilių stovėjimo aikštelės?

Automobiliui privažiavus prie kelio užtvaro , kameros užfiksuoja jo valstybinį numerį, tada pakeliamas automatinis kelio užtvaras. Išvažiuojant sistema veikia taip pat. Taip pat sekite infoterminalo nurodymus – bus parašyta kokius veiksmus jums reikia atlikti.

Kodėl geriau verta rezervuoti automobilių stovėjimo vietą internetu?

Sumokėsite pigiau nei atvykus į aikštelę. Aikštelėje veikia automobilių valstybinių numerių atpažinimo sistema, todėl su savimi nereikės turėti jokių bilietų ar grynųjų pinigų. Išvengsite eilių prie atsiskaitymo kasų.

Ar galima atšaukti užsakymą?

Pasirinkus paslaugą „Be atšaukimo galimybės“ užsakymo datų keitimas ar užsakymo anuliavimas negalimas, sumokėti pinigai negrąžinami. Tokiu atveju galima pakeisti tik automobilio valstybinį numerį.
Pasirinkus paslaugą „Su atšaukimo galimybe“ galima keisti tiek datą, tiek automobilio valstybinio numerį, taip pat anuliuoti užsakymą. Sumokėti pinigai (be banko pervedimo kaštų) grąžinami per 10 darbo dienų nuo prašymo gavimo.

Ar saugu įsigyti išankstinį stovėjimo bilietą internetu?

Taip, saugu. Visi mokėjimai atliekami per specializuotą mokėjimų surinkimo platformą “Paysera“. Pinigai pervedami automobilių stovėjimo aikštelės savininkei – VĮ Lietuvos oro uostai. Rezervuodami automobilių stovėjimo vietą internetu jūs galite atsiskaityti šiais būdais:
a) Internetinės bankininkystės būdu (SEB, Swedbank, DnB, Danske, Nordea)
b) Mokėjimo kortelėmis (Visa, MasterCard)

Ar aikštelėse yra naudojama vietų numeracija?

Automobilių stovėjimo vietos pažymėtos linijomis, tačiau numeracijos nėra. Aikštelėje išskirtos tik specialios vietos neįgaliesiems ar ribotos judėsenos asmenims. Automobilį statykite į Jums patogiausią vietą laikydamiesi kelių eismo taisyklių.

Kaip gauti PVM sąskaitą faktūrą už automobilio stovėjimą?

Jei už automobilio stovėjimą mokate internetu, pažymėkite laukelį „Sąskaitą išrašyti įmonės vardu“ ir įrašykite reikiamus duomenis. Suteikę paslaugą, PVM sąskaitą faktūrą Jūsų nurodytu elektroniniu paštu išsiųsime iki paskutinės to mėnesio dienos.

Registracija į skrydį

Ar galima įsigyti lėktuvo bilietą oro uoste?

Dėl aviakompanijų bilietų įsigijimo kreipkitės į Orlaivių aptarnavimo agentūrą tel. +370 460 52300

Ar galima oro uoste atsispausdinti bilietą?

Palangos oro uoste galimybės atsispausdinti lėktuvo bilietą nėra.

Ar skrendant į užsienį užtenka su savimi turėti tapatybės kortelę?

Valstybės sienos apsaugos tarnyba nurodo, jog keleiviams vykstantiems į daugumą Europos šalių (išskyrus Turkiją), užtenka turėti asmens tapatybės kortelę. Keleiviai vykstantys į ne Šengeno erdvės šalis turi pateikti galiojantį pasą ir vizą (jeigu reikia), priklausomai nuo šalies, į kurią vykstama. Į Rusiją, Baltarusiją, Ukrainą, Izraelį keliaujantys keleiviai paprastai turi turėti galiojančią vizą, išduotą iki išvykimo.

Kaip vyksta registracija į skrydį, įsigijus bilietą internetu?

Pirkdami bilietus internetu, į savo el. pašto dėžutę turite gauti elektroninį bilietą, kurį reikia atsispausdinti ir turėti atvykus į oro uostą. Registracija vyksta taip pat kaip ir turint įprastą bilietą. Jei keliausite tik su rankiniu bagažu, oro uoste galėsite eiti tiesiai prie aviacijos saugumo patikros. Su registruojamu bagažu turėsite eiti prie keleivių registracijos stalų.

Kada prasideda ir baigiasi keleivių registracija?

Registracija skrydžiams Palangos oro uoste prasideda prieš 2 valandas iki biliete nurodyto išskridimo laiko. Registracija baigiama likus 40 minučių iki biliete nurodyto išvykimo laiko.

Ką daryti jei vėluojate atvykti į oro uostą?

Reikėtų kreiptis į oro linijų bendrovės atstovybę oro uoste ir pranešti apie savo situaciją.

Kiek vienetų rankinio bagažo galima neštis į lėktuvo saloną?

Paprastai galima turėti tik vieną vienetą, tačiau rankinio bagažo skaičius priklauso nuo oro linijų bendrovės taisyklių. Dėl leidžiamo vežtis rankinio bagažo vienetų kiekio rekomenduojame iš anksto pasiteirauti aviakompanijos, su kuria skrisite, atstovybėje.

Ar kompiuterio svoris skaičiuojamas kartu su rankiniu bagažu?

Tai priklauso nuo oro linijų bendrovės taisyklių. Vienos bendrovės kompiuterio svorį skaičiuoja kartu su rankiniu bagažu, kitos kompiuterio svorio neskaičiuoja. Dėl leidžiamo vežtis rankinio bagažo svorio rekomenduojame iš anksto pasiteirauti aviakompanijos, su kuria skrisite, atstovybėje.

Kiek kainuoja 1 kg papildomo bagažo svorio?

Papildomo bagažo svorio kainas numato oro linijų bendrovės. Skirtingos bendrovės taiko skirtingas kainas, tad rekomenduojame to iš anksto teirautis aviakompanijos, su kuria skrisite, atstovybėje.

Ką daryti, jeigu pirkdamas bilietą, padariau klaidą savo pavardėje?

Derėtų kreiptis į oro linijų bendrovę ar kitą pardavėją, iš kurio įsigijote skrydžio bilietus.

Apribojimai išvežamiems daiktams

Kokį kiekį pinigų, cigarečių ir alkoholio galima vežtis bagaže?

Keliaujant po ES šalis, perkamų ar vežamų alkoholio bei tabako gaminių kiekis neribojamas, jei tie daiktai skirti asmeniniam naudojimui, o ne pardavimui. Kiekviena šalis gali nustatyti skirtingus asmeniniam vartojimui skirtų tabako gaminių ir alkoholinių gėrimų kiekius. Rekomenduojame visais atvejais šiuo klausimu kreiptis į oro uosto muitinės postą tel. nr. (+370 460) 48136

Ar oro uostas teikia PVM susigrąžinimo paslaugą (Tax Free)?

Šią paslaugą teikia oro uoste veikiantis muitinės poskyris.

Kokie apribojimai taikomi maisto produktams?

Išsamią informaciją apie gyvulinės ir augalinės kilmės maisto produktų, maisto papildų ir pan. gabenimą keliaujant oro transportu rasite čia: http://vmvt.lt/lt/as/keliautojas/keleivio.bagazas/

Kur kreiptis norint keliauti su naminiu gyvūnu?

Pirmiausiai reikėtų teirautis aviakompanijos, kurios bilietą įsigijote arba planuojate pirkti. Dėl išsamios informacijos apie augintinių skraidinimą kreipkitės į Valstybės maisto ir veterinarijos tarnybą telefonu +370 5 2739042, taip pat skaitykite augintinių gabenimo taisykles čia (http://vmvt.lt/gyvunu-sveikata-ir-gerove/gyvunu-gerove/keliavimas-su-gyvunais-augintiniais )

Registruotas bagažas

Ar galima registruotame bagaže vežti konservus?

Taip, galima.

Ar galima registruotame bagaže vežti uogienes, raugintas/marinuotas daržoves?

Taip, galima.

Ar galima registruotame bagaže vežti automobilio detales?

Galima, jei transporto priemonės detalė nebuvo naudota kaip transporto priemonės kuro sistemos dalis (ji neturėjo sąlyčio su degiomis medžiagomis, pvz., kuru, tepalu, alyva).

Ar galima registruotame bagaže vežti svarmenis?

Taip, galima.

Ar galima registruotame bagaže vežti peilį?

Taip, galima.

Ar galima registruotame bagaže vežti amato įrankius (atsuktuvus, reples, kaltus ir kt.)?

Taip, galima.

Ar galima registruotame bagaže vežti žaislinius ginklus (pistoletus, lankus, laidynes, kardus ir t.t.)?

Taip, galima.

Ar rankiniame bagaže galima vežti bengališkas ugneles?

Bengališkas ugneles draudžiama vežti tiek rankiniame, tiek registruotame bagaže.

Ar galima palikti registruotą bagažą oro uoste?

Oro uoste negalima palikti bagažo be priežiūros. Jį tyrimui gali paimti aviacijos saugumo darbuotojai.

Kokie reikalavimai taikomi, vežantis elektronines ir IQOS tipo cigaretes? Ar jas galima vežti registruotame ir rankiniame bagažuose?

Elektroninės

ir IQOS tipo:

Bet kokios elektroninės cigaretės (įskaitant tas, kurios garina ar kaitina e. skysčius, tabaką) leidžiamos gabenti tik rankiniame bagaže, t.y. registruotame bagaže jas draudžiama vežti. Skrydžio metu elektorinės cigaretės privalo būti apsaugotos nuo netyčinio įsijungimo, taip pat keleiviui jas draudžiama krauti skrydžio metu. Elektroninės cigaretės baterijos galingumas negali viršyti 100 Wh.

Ar galima į orlaivio saloną neštis ŠALTKREPŠĮ?

Šis išaiškinimas yra taikomas tik šaltkrepšiams, o ne nešiojamiems šaldytuvams.

Keleivis į orlaivio saloną gali įsinešti šaltkrepšį, tačiau jo šaldymo elementui, kurio viduje yra skystis (šaldomas pavirsta į ledą) ir jis yra kietos ar skystos būsenos, taikomi skysčių draudimo reikalavimai:

  1. jeigu šaldymo elemento dydis yra ne daugiau kaip 100 ml., jis turi būti įdėtas į 1 litro talpos maišelį, kartu su kitais nedideliais skysčių kiekiais ir galima neštis rankiniame bagaže;
  2. jeigu šaldymo elemento dydis yra daugiau nei 100 ml. – rankiniame bagaže jis draudžiamas.

Rankinis bagažas

Ar galima rankiniame bagaže vežti kosmetikos priemones?

Rankiniame bagaže galima turėti ne didesnius nei 100 ml talpos indelius (kosmetikos priemonių taip pat), kurie turi tilpti į 1 l talpos plastikinį užsegamą maišelį. Specialiuosius plastikinius maišelius galite gauti keleivių registravimo vietoje oro uosto terminale arba prie keleivių aviacijos saugumo patikros posto.

Kokio dydžio turėtų būti 1 litro talpos, daug kartų užsegamas maišelis?

1 litro talpos plastikinio daug kartų užsegamas maišelis neturėtų būti didesnis nei 16 x 24 cm.

Kokios medžiagos yra priskiriamos skysčiams?

Skysčiams priskiriamos medžiagos ar produktai, kurie yra skysčių, aerozolių ar gelių pavidalo - t.y. pastos, losjonai, skystų ir kietų medžiagų mišiniai, hermetiškų talpyklų turinys, pvz., dantų pasta, plaukų gelis, šampūnas, gėrimai (vanduo, sultys, limonadai ir kiti gėrimai), sriubos, majonezas, jogurtas, sirupai, kvepalai, skutimosi putos ir kiti panašios konsistencijos produktai.

Ar rankiniame bagaže galima gabenti maistą?

Kietą maistą leidžiama gabenti tiek rankiniame, tiek registruotame bagaže. Visi skysčiai (pvz., jogurtas, sultys), vežami rankiniame bagaže turi būti ne didesnės kaip 100 ml talpos taroje. Visi skysčiai turi būti sudėti į vieną 1 litro talpos maišelį. Visi skysčiai (išskyrus medikamentus, kūdikių maistą bei skysčius saugiuose vienkartiniuose maišeliuose), kurie viršija 100 ml privalo būti vežami registruotame bagaže.

Ar rankiniame bagaže galima vežti medų?

Rankiniame bagaže leidžiama gabenti bet kokios konsistencijos medų.

Kokį kiekį mažamečių vaikų maisto/skysčių galima vežti rankiniame bagaže?

Teisės aktai nenustato konkretaus mažamečių vaikų skysto maisto kiekio, kurį keleivis gali vežtis rankiniame bagaže. Į orlaivį jo leidžiama įsinešti tiek, kiek yra būtina vartoti visos kelionės metu (likusią dalį reikėtų sudėti į registruotą bagažą). Aviacijos saugumo darbuotojai turi teisę neleisti įsinešti per didelio kiekio, jeigu manoma, kad skysto maisto kiekis yra didesnis, nei būtina vartoti kelionėje.

Ar galima rankiniame bagaže vežti automobilio detales?

Galima, jei transporto priemonės detalė nebuvo naudota kaip transporto priemonės kuro sistemos dalis (ji neturėjo sąlyčio su degiomis medžiagomis, pvz, kuru, tepalu, alyva). Dėl konkrečių detalių gabenimo taisyklių kreipkitės į Aviacijos saugumo skyrių tel. nr. +370 46 048402.

Ar galima rankiniame bagaže vežti konservus?

Rankiniame bagaže draudžiama gabenti konservuotus produktus, kurie yra skystyje.

Ar galima rankiniame bagaže, vežti uogienes, raugintas ar marinuotas daržoves?

Rankiniame bagaže draudžiama gabenti uogienes, raugintas ar marinuotas daržoves, nes šie produktai priskiriami skysčiams.

Ar galima rankiniame bagaže vežti svarmenis?

Rankiniame bagaže svarmenis vežti draudžiama, tačiau juos leidžiama vežti registruotame bagaže.

Ar galima rankiniame bagaže vežti peilį?

Rankiniame bagaže galima vežti peilį, jeigu jo geležtė yra ne ilgesnė kaip 6 cm, lengvai atsilenkia (nėra automatiškai iššokanti) ir nėra paaštrinta iš abiejų galų.

Ar galima rankiniame bagaže vežti amato įrankius (atsuktuvus, reples, kaltus ir kt.)?

Rankiniame bagaže leidžiama vežti amato įrankius, jeigu jų ašmenys ar kotas yra ne ilgesni kaip 6 cm. Bet kokio ilgio ašmenų ar koto amato įrankius galima vežti registruotame bagaže.

Ar rankiniame bagaže galima vežti žiebtuvėlius, degtukus?

Vieną pakelį paprastų degtukų ar paprastą žiebtuvėlį leidžiamia vežti tik arti savęs (pvz., drabužių kišenėje, bet ne rankiniame lagamine, krepšyje). Zippo tipo žiebtuvėlį leidžiama vežti arti savęs tik tuomet, jeigu jame esantis skystas kuras yra absorbuotas - t.y. žiebtuvėlyje yra dagtis.

Ar galima vežti žiebtuvėlių kurą ir skystų dujų balionėlius?

Žiebtuvėlių kurą ir skrystų dujų balionėlius vežti oro transportu draudžiama.

Ar galima rankiniame bagaže vežti žaislinius ginklus (pistoletus, lankus, laidynes, kardus ir t.t.)?

Rankiniame bagaže žaislinius ginklus vežti draudžiama, tačiau juos galima vežti registruotame bagaže.

Ar rankiniame bagaže galima vežti bulvių tarkavimo mašiną?

Galima, tačiau tik išėmus pjaustyti skirtus peiliukus.

Ar rankiniame bagaže galima vežti bengališkas ugneles?

Bengališkas ugneles draudžiama vežti tiek rankiniame, tiek registruotame bagaže.

Ar galima palikti rankinį bagažą oro uoste?

Oro uoste negalima palikti bagažo be priežiūros. Jį tyrimui gali paimti aviacijos saugumo darbuotojai.

Keleivių patikra

Mano kūne po operacijos yra likęs metalinis implantas. Ar man reikia turėti medicinos įstaigos pažymą? Kaip aviacijos saugumo darbuotojai atliks patikros procedūrą?

Rekomenduojama turėti medicinos įstaigos išduotą pažymą, tačiau Lietuvoje ji nėra privaloma. Jeigu arkinis metalo ieškiklis sukels pavojaus signalą, pasakykite aviacijos saugumo darbuotojui apie metalinį implantą ir nurodykite vietą, kurioje jis yra, tad aviacijos saugumo darbuotojai Jus patikrins rankomis. Bet kokiu atveju, galite paprašyti aviacijos saugumo darbuotojų Jus patikrinti detalios patikros patalpoje, kurios nemato kiti keleiviai.

Turiu širdies stimuliatorius. Ar aviacijos saugumo įranga (pvz. arkinis metalo ieškiklis) gali sutrikdyti jo veikimą?

Arkinių metalo ieškiklių gamintojai užtikrina, kad jų pagaminti įrenginiai nesutrikdys širdies stimuliatoriaus veikimo. Tačiau keleivis turi teisę paprašyti aviacijos saugumo darbuotojo, kad jis nebūtų tikrinamas arkiniu metalo ieškikliu, o patikrai būtų pasirinktas kitas būdas. Paprastai tokiu atveju keleivis tikrinamas rankomis.

Kaip mane tikrins aviacijos saugumo darbuotojai, jeigu aš turiu dirbtinę galūnę? Ar man reikia turėti medicinos įstaigos pažymą?

Prieš patikros procedūrą pasakykite aviacijos saugumo darbuotojui, kad turite dirbtinę galūnę. Priklausomai nuo dirbtinės galūnės pobūdžio (pvz., metalo kiekio), aviacijos saugumo darbuotojai Jus patikrins arkiniu metalo ieškikliu arba/ir rankomis bei narkotinių ir sprogstamųjų medžiagų ieškikliu. Rekomenduojama turėti medicinos įstaigos išduotą pažymą, tačiau Lietuvoje ji nėra privaloma. Bet kokiu atveju, Jūs galite paprašyti aviacijos saugumo darbuotojų, kad Jus patikrtintų detalios patikros patalpoje, nematomoje kitiems keleiviams.

Dokumentai reikalingi vykstant į užsienį

Kokie dokumentai reikalingi vaikui vykstant į užsienį su vienu iš tėvų arba vienam?

Jeigu vaikas keliauja su vienu iš tėvų, reikia turėti tik vaiko asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Antrojo iš vaiko tėvų rašytinio sutikimo pateikti nereikia. Jeigu vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo vaikas išvyksta į užsienio valstybę, pavarde, LR pasienio kontrolės punkto pareigūnų reikalavimu, pateikiamas vaiko gimimo liudijimas. Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę su lydinčiu asmeniu, kartu su asmens dokumentu reikia turėti bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinį sutikimą, kad vaikas vyktų su jį lydinčiu asmeniu, ir šio sutikimo kopiją. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno arba seniūno. Norėdami detalesnės informacijos apie lydimų ir nelydimų nepilnamečių vaikų keliavimą, būtinai iš anksto kreipkitės į Orlaivių aptarnavimo agentūrą tel. nr. +370 460 56400.

Kitos paslaugos oro uoste

Kur kreiptis pametus ar palikus daiktus oro uosto terminale?

Pametus ar palikus daiktus Palangos oro uoste prašome kreiptis į aviacijos saugumo patikros darbuotojus telefonu +370 460 48402.

Kur kreiptis, jei bagažas dingo ar buvo nepristatytas kelionės metu? Kur kreiptis, jei lėktuve palikau ar pamečiau daiktus?

Jei jūsų bagažas dingo arba daiktai pasimetė kelionės metu, reikia kreiptis į Orlaivių aptarnavimo agentūrą telefonu +370 460 56400.

Ar galima oro uoste atsiskaityti kreditinėmis arba debetinėmis kortelėmis?

Kortelėmis galima atsiskaityti visose oro uosto terminalo prekybos vietose.