Atlikus mokėjimą Palangos oro uosto automatinėje mokėjimo kasoje atsiųskite kvito kopiją (arba automobilio valstybinį numerį bei mokėjimo laiką) kartu su įmonės rekvizitais elektroniniu paštu .*
*PVM sąskaitą-faktūrą atsiųsime iki kito mėnesio 10 dienos. Prašymai atsiųsti vėliau nei kito mėnesio 5 diena gali būti nepriimti.
Atlikus išankstinę automobilių stovėjimo rezervaciją internetu ir pažymėjus, jog reikalinga PVM sąskaita-faktūra, ją atsiųsime po pasinaudojimo paslauga iki kito mėnesio 10 dienos užsakyme nurodytu el. paštu. Paslaugos užsakymo metu nepateikus įmonės rekvizitų, atsiųskite užsakymo ID numerį kartu su įmonės rekvizitais elektroniniu paštu .*
*PVM sąskaitą-faktūrą atsiųsime iki kito mėnesio 10 dienos. Prašymai atsiųsti vėliau nei kito mėnesio 5 diena gali būti nepriimti.
Dėl išnuomoto automobilio parkavimo sąlygų kreipkitės į automobilių nuomos paslaugos teikėją.
Pasibaigus parkavimo aikštelės rezervacijai už papildomai stovėtą laiką galėsite sumokėti parkavimo aikštelės automatinėje kasoje, kurią rasite P1 aikštelėje. Po apmokėjimo išvažiuoti iš parkavimo aikštelės galėsite per 20 minučių.
Kasoje galima atsiskaityti grynais pinigais ir kortele.
Užsakius parkavimo paslaugą nurodytu el. paštu gavote rezervaciją patvirtinantį el. laišką. Jame rasite mygtuką „Administruoti“. Spustelėję galėsite įvesti naujus automobilio valstybinius numerius.
Pakeitimus galite atlikti tik iki rezervacijoje nurodyto atvykimo laiko.
Užsakius automobilių stovėjimo paslaugą internetu automobilis privalo būti paliktas P3 aikštelėje. Jei automobilį paliksite kitoje aikštelėje - išvažiavimo iš parkavimo aikštelės metu turėsite sumokėti už visą stovėtą laiką tuo metu galiojančiu tos aikštelės tarifu.
P1 ir P2 aikštelėje per parą suteikiama 15 nemokamų stovėjimo minučių patogiam keleivių išlaipinimui ir įlaipinimui.
Automobilių stovėjimo vietos pažymėtos linijomis, tačiau numeracijos nėra. Aikštelėje išskirtos tik specialios vietos neįgaliesiems ar ribotos judėsenos asmenims. Automobilį statykite į jums patogiausią vietą laikydamiesi kelių eismo taisyklių.
Taip, saugu. Visi mokėjimai atliekami per specializuotą mokėjimų surinkimo platformą „Paysera“. Pinigai pervedami automobilių stovėjimo aikštelės savininkei – VĮ Lietuvos oro uostai.
Rezervuodami automobilių stovėjimo vietą internetu jūs galite atsiskaityti šiais būdais:
Sumokėsite pigiau nei atvykę į aikštelę. Aikštelėje veikia automobilių valstybinių numerių atpažinimo sistema, todėl su savimi nereikės turėti jokių bilietų ar grynųjų pinigų. Išvengsite eilių prie atsiskaitymo kasų.
Automobiliui privažiavus prie kelio užtvaro, kameros užfiksuoja jo valstybinį numerį, tada pakeliamas automatinis kelio užtvaras. Išvažiuojant sistema veikia taip pat. Taip pat sekite infoterminalo nurodymus – bus parašyta, kokius veiksmus jums reikia atlikti.
Automobilių stovėjimo aikštelės yra 30 metrų nuo keleivių terminalo. Tai vos 1 minutės kelio pėsčiomis.
Derėtų kreiptis į oro linijų bendrovę ar kitą pardavėją, iš kurio įsigijote skrydžio bilietus.
Papildomo bagažo svorio kainas numato oro linijų bendrovės. Skirtingos bendrovės taiko skirtingas kainas, tad rekomenduojame to iš anksto teirautis aviakompanijos, su kuria skrisite, atstovybėje.
Tai priklauso nuo oro linijų bendrovės taisyklių. Vienos bendrovės kompiuterio svorį skaičiuoja kartu su rankiniu bagažu, kitos kompiuterio svorio neskaičiuoja. Dėl leidžiamo vežtis rankinio bagažo svorio rekomenduojame iš anksto pasiteirauti aviakompanijos, su kuria skrisite, atstovybėje.
Šią informaciją reikėtų pasitikrinti kiekvieno oro vežėjo, iš kurio perkate bilietą, internetiniame puslapyje, nes bendrovės taiko skirtingus rankinio bagažo vežimo reikalavimus.
Reikėtų kreiptis į oro linijų bendrovės atstovybę oro uoste ir pranešti apie savo situaciją.
Apie keleivių registracijos laiką ir tvarką iš anksto informuoja oro linijų bendrovė ar bilietų pardavimo tarpininkas. Keleivių registracija oro uoste dažniausiai prasideda 2 val. iki skrydžio ir baigiasi, likus 30-40 min iki skrydžio.
Registruotis skrydžiui galima ir internetu. Jei turėsite tik rankinį bagažą, oro uoste galėsite eiti tiesiai prie aviacijos saugumo patikros. Su registruojamu bagažu turėsite eiti prie keleivių registracijos stalų.
Pirkdami bilietus internetu, į savo el. pašto dėžutę turite gauti elektroninį bilietą, kurį reikia atsispausdinti ir turėti atvykus į oro uostą. Registracija vyksta taip pat kaip ir turint įprastą bilietą. Jei keliausite tik su rankiniu bagažu, oro uoste galėsite eiti tiesiai prie aviacijos saugumo patikros. Su registruojamu bagažu turėsite eiti prie keleivių registracijos stalų.
Valstybės sienos apsaugos tarnyba nurodo, jog keleiviams, vykstantiems į daugumą Europos šalių (išskyrus Turkiją), užtenka turėti asmens tapatybės kortelę. Keleiviai vykstantys į ne Šengeno erdvės šalis turi pateikti galiojantį pasą ir vizą (jeigu reikia), priklausomai nuo šalies, į kurią vykstama. Į Rusiją, Baltarusiją, Ukrainą, Izraelį keliaujantys keleiviai paprastai turi turėti galiojančią vizą, išduotą iki išvykimo.
Palangos oro uoste galimybės atsispausdinti lėktuvo bilietą nėra.
Dėl aviakompanijų bilietų įsigijimo kreipkitės į Orlaivių aptarnavimo agentūrą tel. +370 460 52300.
Pirmiausiai reikėtų teirautis aviakompanijos, kurios bilietą įsigijote arba planuojate pirkti. Dėl išsamios informacijos apie augintinių skraidinimą kreipkitės į Valstybės maisto ir veterinarijos tarnybą telefonu +370 5 2739042, taip pat skaitykite augintinių gabenimo taisykles čia.
Išsamią informaciją apie gyvulinės ir augalinės kilmės maisto produktų, maisto papildų ir pan. gabenimą keliaujant oro transportu rasite čia.
Šią paslaugą teikia oro uoste veikiantis muitinės poskyris.
Keliaujant po ES šalis, perkamų ar vežamų alkoholio bei tabako gaminių kiekis neribojamas, jei tie daiktai skirti asmeniniam naudojimui, o ne pardavimui. Kiekviena šalis gali nustatyti skirtingus asmeniniam vartojimui skirtų tabako gaminių ir alkoholinių gėrimų kiekius. Rekomenduojame visais atvejais šiuo klausimu kreiptis į oro uosto muitinės postą tel. nr. (+370 460) 48136.
Ne, negalima.
Rankiniame bagaže galima vežti ne daugiau kaip 2 tokius įrenginius, o vieno įrenginio galingumas negali viršyti 160 Wh. Jeigu įrenginio galingumas viršija 100 Wh, jo vežimas turi būti suderintas su oro linijų bendrove. Įrenginius, kurių galingumas yra daugiau nei 160 Wh, vežtis lėktuvu draudžiama. Įrenginių, kurių galingmas yra iki 100 Wh, galima vežti iki 20 vnt., vežimo su aviakompanija derinti nereikia.
Šis išaiškinimas yra taikomas tik šaltkrepšiams, o ne nešiojamiesiems šaldytuvams.
Keleivis į orlaivio saloną gali įsinešti šaltkrepšį, tačiau jo šaldymo elementui, kurio viduje yra bet kokio pavidalo skysčio (šaldomas pavirsta į ledą), taikomi skysčių draudimo reikalavimai:
Elektroninės | IQOS tipo |
Bet kokios elektroninės cigaretės (įskaitant tas, kurios garina ar kaitina e. skysčius, tabaką) leidžiamos gabenti tik rankiniame bagaže, t.y. registruotame bagaže jas draudžiama vežti. Skrydžio metu elektorinės cigaretės privalo būti apsaugotos nuo netyčinio įsijungimo, taip pat keleiviui jas draudžiama krauti skrydžio metu. Elektroninės cigaretės baterijos galingumas negali viršyti 100 Wh. |
Oro uoste negalima palikti bagažo be priežiūros. Jį tyrimui gali paimti aviacijos saugumo darbuotojai.
Bengališkas ugneles draudžiama vežti tiek rankiniame, tiek registruotame bagaže.
Taip, galima.
Taip, galima.
Taip, galima.
Taip, galima.
Galima, jei transporto priemonės detalė nebuvo naudota kaip transporto priemonės kuro sistemos dalis (ji neturėjo sąlyčio su degiomis medžiagomis, pvz., kuru, tepalu, alyva).
Taip, galima.
Taip, galima.
Sviestas/kremas (paprastas, riešutų ar šokoladinis) yra priskiriamas skysčiams, todėl jį gabenant rankiniame bagaže taikomi skysčių gabenimo reikalavimai.
Paštetas yra priskiriamas skysčiams, todėl jį gabenant rankiniame bagaže taikomi skysčių gabenimo reikalavimai.
Ar galima rankiniame bagaže vežtis švirkštus su adata insulinui susileisti?
Keleivis rankiniame bagaže gali vežtis švirkštus su adatomis, insulino pieštukus, insulino pompą ar kita diabeto įrangą skirtą naudoti kelionės metu, jeigu kartu vežamas insulinas. Keleivis rankiniame ir registruotame bagaže gali vežtis skystą insuliną didesniais nei 100 ml. kiekiais. Diabeto įranga ir insulinas turi būti iš anksto išimti iš rankinio bagažo ir pateikti atskirai aviacijos saugumo darbuotojui patikrinti. Rekomenduojame supakuoti visus šiuos daiktus į sandarų plastikinį maišelį ir laikyti juos rankiniame bagaže taip, kad jį atidarius būtų galima greitai išimti šiuos daiktus ir parodyti aviacijos saugumo darbuotojui. Išimkite insuliną, švirkštus ir sudėkite į dėžutę tikrinimui su rentgeno spindulių įrenginiu (insuliną tikrinti rentgeno spindulių įrenginiu yra saugu, tačiau keleivis taip pat turi teisę paprašyti, kad jis būtų patikrintas kitu būdu.)
Keleivis, nešiojantis nenuimamą insulino pompą, turėtų iš anksto įspėti aviacijos saugumo darbuoją, kad ją turi. Aviacijos saugumo darbuotojai keleivį ir insulino pompą patikrins aviacijos saugumo įranga ir rankiniu būdu.
Gabenant švirkštus su adatomis, insulino pieštukus, insulino pompą ar kita diabeto įrangą nereikalaujama aviacijos saugumo darbuotojams pateikti gydymo įstaigos pažymą, kad keleivis serga diabetu ir jam reikia leistis insuliną.
Rankiniame bagaže vežtis droną leidžiama, jeigu jo baterijos talpa neviršija 100 Wh. Jeigu drono baterija galingesnė – t. y. nuo 100 Wh iki 160 Wh, jo vežimas turi būti suderintas su oro linijų bendrove. Jeigu drono baterijos talpa viršija 160 Wh, jį draudžiama vežtis tiek rankiniame, tiek registruotame bagaže.
Rankiniame bagaže galima vežtis ne daugiau kaip 20 elektroninių įrenginių su ličio baterijomis, įskaitant belaides išorines baterijas (angl. power bank).
Galima. Įrenginių, kurių galingumas yra iki 100 Wh, galima vežti iki 20 vnt., o vežimo suderinti su aviakompanija nereikia. Įrenginių, kurių galingumas yra nuo 100 iki 160 Wh, galima vežti iki 2 vnt., ir jų vežimą reikia suderinti su aviakompanija. Vieno įrenginio galingumas negali viršyti 160 Wh. Jeigu įrenginio galingumas viršija 100 Wh, jo vežimas turi būti suderintas su oro linijų bendrove. Įrenginius, kurių galingumas yra didesnis nei 160 Wh, lėktuvu vežtis draudžiama.
Oro uoste negalima palikti bagažo be priežiūros. Jį tyrimui gali paimti aviacijos saugumo darbuotojai.
Bengališkas ugneles draudžiama vežti tiek rankiniame, tiek registruotame bagaže.
Galima, tačiau tik išėmus pjaustyti skirtus peiliukus.
Rankiniame bagaže žaislinius ginklus vežti draudžiama, tačiau juos galima vežti registruotame bagaže.
Žiebtuvėlių kurą ir skrystų dujų balionėlius vežti oro transportu draudžiama.
Vieną pakelį paprastų degtukų ar paprastą žiebtuvėlį leidžiamia vežti tik arti savęs (pvz., drabužių kišenėje, bet ne rankiniame lagamine, krepšyje). „Zippo“ tipo žiebtuvėlį leidžiama vežti arti savęs tik tuomet, jeigu jame esantis skystas kuras yra absorbuotas - t. y. žiebtuvėlyje yra dagtis.
Rankiniame bagaže leidžiama vežti amato įrankius, jeigu jų ašmenys ar kotas yra ne ilgesni kaip 6 cm. Bet kokio ilgio ašmenų ar koto amato įrankius galima vežti registruotame bagaže.
Rankiniame bagaže galima vežti peilį, jeigu jo geležtė yra ne ilgesnė kaip 6 cm, lengvai atsilenkia (nėra automatiškai iššokanti) ir nėra paaštrinta iš abiejų galų.
Rankiniame bagaže svarmenis vežti draudžiama, tačiau juos leidžiama vežti registruotame bagaže.
Uogienės, raugintos ar marinuotos daržovės yra priskiriamos skysčiams, todėl šiuos produktus gabenant rankiniame bagaže taikomi skysčių gabenimo reikalavimai.
Konservuoti produktai, kurie yra skystyje, yra priskiriami skysčiams, todėl juos gabenant rankiniame bagaže taikomi skysčių gabenimo reikalavimai.
Galima, jei transporto priemonės detalė nebuvo naudota kaip transporto priemonės kuro sistemos dalis (ji neturėjo sąlyčio su degiomis medžiagomis, pvz., kuru, tepalu, alyva). Dėl konkrečių detalių gabenimo taisyklių kreipkitės į Aviacijos saugumo skyrių tel. nr. +370 46 048402.
Teisės aktai nenustato konkretaus mažamečių vaikų skysto maisto kiekio, kurį keleivis gali vežtis rankiniame bagaže. Į orlaivį jo leidžiama įsinešti tiek, kiek yra būtina vartoti visos kelionės metu (likusią dalį reikėtų sudėti į registruotą bagažą). Aviacijos saugumo darbuotojai turi teisę neleisti įsinešti per didelio kiekio, jeigu manoma, kad skysto maisto kiekis yra didesnis, nei būtina vartoti kelionėje.
Kietos konsistencijos medus (kuris kambario temperatūroje nekeičia formos) nėra skystis, todėl rankiniame bagaže tokios konsistencijos medų galima gabenti neribotais kiekiais.
Kitos konsistencijos medus (dantų pastos konsistencijos/tirštumo) esantis didesnėje nei 100 ml. talpoje privalo būti patikrintas skystųjų sprogmenų aptikimo įranga, todėl rankiniame bagaže tokios konsistencijos medų galima gabenti tik po patikrinimo.
Kietą maistą leidžiama gabenti tiek rankiniame, tiek registruotame bagaže. Visi skysčiai (pvz., jogurtas, sultys), vežami rankiniame bagaže turi būti ne didesnės kaip 100 ml talpos taroje. Visi skysčiai turi būti sudėti į vieną 1 litro talpos maišelį. Visi skysčiai (išskyrus medikamentus, kūdikių maistą bei skysčius saugiuose vienkartiniuose maišeliuose), kurie viršija 100 ml privalo būti vežami registruotame bagaže.
Skysčiams priskiriamos medžiagos ar produktai, kurie yra skysčių, aerozolių ar gelių pavidalo - t. y. pastos, losjonai, skystų ir kietų medžiagų mišiniai, hermetiškų talpyklų turinys, pvz., dantų pasta, plaukų gelis, šampūnas, gėrimai (vanduo, sultys, limonadai ir kiti gėrimai), sriubos, majonezas, jogurtas, sirupai, kvepalai, skutimosi putos ir kiti panašios konsistencijos produktai.
1 litro talpos plastikinis daug kartų užsegamas maišelis neturėtų būti didesnis nei 16 x 22 cm.
Rankiniame bagaže galima turėti ne didesnius nei 100 ml talpos indelius (kosmetikos priemonių taip pat), kurie turi tilpti į 1 l talpos plastikinį užsegamą maišelį. Specialiuosius plastikinius maišelius galite gauti keleivių registravimo vietoje oro uosto terminale arba prie keleivių aviacijos saugumo patikros posto.
Prieš patikros procedūrą pasakykite aviacijos saugumo darbuotojui, kad turite dirbtinę galūnę. Priklausomai nuo dirbtinės galūnės pobūdžio (pvz., metalo kiekio), aviacijos saugumo darbuotojai jus patikrins arkiniu metalo ieškikliu arba/ir rankomis bei narkotinių ir sprogstamųjų medžiagų ieškikliu. Rekomenduojama turėti medicinos įstaigos išduotą pažymą, tačiau Lietuvoje ji nėra privaloma. Bet kokiu atveju, jūs galite paprašyti aviacijos saugumo darbuotojų, kad jus patikrtintų detalios patikros patalpoje, nematomoje kitiems keleiviams.
Arkinių metalo ieškiklių gamintojai užtikrina, kad jų pagaminti įrenginiai nesutrikdys širdies stimuliatoriaus veikimo. Tačiau keleivis turi teisę paprašyti aviacijos saugumo darbuotojo, kad jis nebūtų tikrinamas arkiniu metalo ieškikliu, o patikrai būtų pasirinktas kitas būdas. Paprastai tokiu atveju keleivis tikrinamas rankomis.
Rekomenduojama turėti medicinos įstaigos išduotą pažymą, tačiau Lietuvoje ji nėra privaloma. Jeigu arkinis metalo ieškiklis sukels pavojaus signalą, pasakykite aviacijos saugumo darbuotojui apie metalinį implantą ir nurodykite vietą, kurioje jis yra, tad aviacijos saugumo darbuotojai jus patikrins rankomis. Bet kokiu atveju, galite paprašyti aviacijos saugumo darbuotojų jus patikrinti detalios patikros patalpoje, kurios nemato kiti keleiviai.
Jeigu vaikas keliauja su vienu iš tėvų, reikia turėti tik vaiko asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Antrojo iš vaiko tėvų rašytinio sutikimo pateikti nereikia. Jeigu vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo vaikas išvyksta į užsienio valstybę, pavarde, LR pasienio kontrolės punkto pareigūnų reikalavimu, pateikiamas vaiko gimimo liudijimas. Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę su lydinčiu asmeniu, kartu su asmens dokumentu reikia turėti bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinį sutikimą, kad vaikas vyktų su jį lydinčiu asmeniu, ir šio sutikimo kopiją. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno arba seniūno. Norėdami detalesnės informacijos apie lydimų ir nelydimų nepilnamečių vaikų keliavimą, būtinai iš anksto kreipkitės į Orlaivių aptarnavimo agentūrą tel. nr. +370 460 56400.
Rūkyti galima tam skirtose, paženklintose vietose prie atvykimo/išvykimo terminalo. Aerodromo teritorijoje griežtai draudžiama rūkyti ir naudoti elektroninius prietaisus skirtus rūkymui (elektroninės cigaretės, garinimo įrenginiai).
Taip, tačiau laikydamiesi saugumo reikalavimų ir nesukeldami streso aplinkiniams. Augintinis turi būti su pavadėliu ir antsnukiu (jei augintinis yra agresyvus).
Šeimininkas atsako už augintinio veiksmus, palaiko savo augintinio švarą ir tvarką.
Kortelėmis galima atsiskaityti visose oro uosto terminalo prekybos vietose.
Jei jūsų bagažas dingo arba daiktai pasimetė kelionės metu, reikia kreiptis į Orlaivių aptarnavimo agentūrą telefonu +370 460 56400.
Pametus ar palikus daiktus Palangos oro uoste prašome kreiptis į oro uosto aviacijos saugumo skyrių +370 698 72752