Lietuvos oro uostai įvykdė tarptautinį viešąjį pirkimą, kurio metu įsigijo ilgalaikių plėtros planų (angl. „master plan”) rengimo ir galimybių analizės paslaugas. Studiją, kurioje bus nubrėžtos artėjančių dešimtmečių plėtros galimybės, rengs Nyderlandų kompanija „Royal HaskoningDHV“. Pirkimo sutarties vertė 824 tūkst. eurų (be PVM).

„Be daugelio kitų svarbių visam mūsų oro uostų tinklui įžvalgų, ekspertų studijoje bus analizuojamos plėtros ir modernizacijos alternatyvos šiandieniniam Vilniaus oro uosto atvykimo terminalui. Konsultantų pateiktos rekomendacijos ateityje padės priimti sprendimą dėl tolimesnių veiksmų, susijusių su paveldo apsaugos statusą turinčiais objektais. Tai ypač svarbu atsižvelgiant į naujas aplinkybes – turime naujojo išvykimo terminalo rangovą, vykdome paruošiamuosius darbus, o šis objektas, jam pradėjus veikti, reiškia ir kitų turimų terminalų konversijos poreikį. Todėl planuodami tolimesnę plėtrą, turėsime galimybę pažvelgti į įvairius scenarijus, kaip efektyviai pertvarkyti jau turimą infrastruktūrą“, - pasakojo Lietuvos oro uostų operacijų ir infrastruktūros departamento vadovas Arnas Dūmanas.

Jo teigimu, ši studija analizuos ne tik Vilniaus, bet ir kitų oro uostų – Kauno ir Palangos – galimybes ir plėtros alternatyvas, be to, daug dėmesio bus skiriama atskirų oro uostų konkrečioms stipriosioms pusėms plėtoti, skrydžių plėtrai, pajėgumų didinimui keleivių ir krovinių terminaluose.

„Ilgalaikė plėtra – tai mūsų strateginis tikslas, kurį nuosekliai įgyvendinome net ir pandemijos metu. Dabar laukia didelis darbas kartu su konsultantais randant optimaliausius ilgalaikius plėtros sprendimus, padedant ekspertams suprasti mūsų specifiką, kuri yra kiekviename oro uoste“, – įžvalgomis dalijosi A. Dūmanas.

Pasirašius sutartį su laimėjusia bendrove, iki 2023 metų pabaigos planuojama parengti ilgalaikę tinklo plėtros studiją, kuri be kitų dedamųjų dalių turės apimti pasiekiamumo (antžeminis susisiekimas su oro uostais ir jo modernizacija), infrastruktūros (esamų keleivių ir krovinių terminalų modernizavimas), aplinkosauginės situacijos analizę. Taip pat dokumente bus pateikta finansinė prognozė ilguoju plėtros laikotarpiu, apžvelgiama oro uostų įtaka šalies ekonomikai, pateikiami Lietuvos oro uostų turimų žemės sklypų panaudojimo planai.

Pirkimą laimėjusi „Royal HaskoningDHV“ ilgalaikės plėtros, tvarios aviacijos ir kitais aviaciniais klausimais konsultuoja oro uostus visame pasaulyje.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022 11 30 d. 09:27

Susijusios naujienos

Lietuvos oro uostuose startuos saulės elektrinių parkų plėtra: skelbiamas projektavimo paslaugų viešasis pirkimas
Plačiau
Lietuvos oro uostai modernizuoja savo automobilių parką – persės į elektromobilius
Plačiau
Gyventojų apsaugai nuo triukšmo poveikio Lietuvos oro uostai gali skirti iki 5 mln. eurų
Plačiau
Lietuvos oro uostų spalio statistika: aviacijos tendencijos
Plačiau
Atgal
X