Leisti

Pasibaigus karantinui, apsauginių veido kaukių dėvėjimas vyresniems nei 6 m. keleiviams Lietuvos oro uostuose išlieka privalomas. Kaukių laikinai galima nedėvėti oro uostuose esančiose kavinėse bei restoranuose.
Apie taikomas saugumo priemones plačiau skaitykite čia

 

Oro linijų bendrovės, atnaujinusios reguliarius skrydžius iš Palangos oro uosto:

 • „airBaltic“ - skrydžiai iš/į Rygos (RIX) oro uostą.
  Skrydžių tvarkaraštį rasti ir bilietus įsigyti galite čia: www.airbaltic.com
 • „Ryanair“ - skrydžiai iš/į Londono (STN) oro uostą.
  Skrydžių tvarkaraštį rasti ir bilietus įsigyti galite čia: www.ryanair.com
 • „SAS - Scandinavian Airlines“ - skrydžiai iš/į Kopenhagos (CPH) oro uostą.
  Skrydžių tvarkaraštį rasti ir bilietus įsigyti galite čia: www.flysas.com
 • „Wizz Air“ - skrydžiai iš/į Londono (LTN) oro uostą. 
  Skrydžių tvarkaraštį rasti ir bilietus įsigyti galite čia: www.wizzair.com
 • „Avion Express“ - skrydžiai iš/į Vilniaus (VNO) oro uostą. 
  Skrydžių tvarkaraštį rasti ir bilietus įsigyti galite čia: www.kidytour.lt

Oro linijų bendrovės, planuojančios atnaujinti reguliarius skrydžius iš Palangos oro uosto nuo liepos mėn.:

 • Nuo 2020 m. liepos 4 d.: „Ryanair“ - skrydžiai iš/į Dublino (DUB) oro uostą.
  Skrydžių tvarkaraštį rasti ir bilietus įsigyti galite čia: www.ryanair.com
 • Nuo 2020 m. liepos 4 d.: „Norwegian Air Shuttle“ - skrydžiai iš/į Oslo (OSL) oro uostą.
  Skrydžių tvarkaraštį rasti ir bilietus įsigyti galite čia: www.norwegian.com

Informaciją apie visas šiuo metu vykdomas kryptis iš Lietuvos oro uostų ir šalių, į kurias ketinate vykti, taikomus reikalavimus rasite čia.

Informacija apie atnaujinamus skrydžius, jų dažnį bei tvarkaraštį nuolat keičiasi, tad kviečiame nuolat tikrinti jūsų oro linijų bendrovės bei oro uosto teikiamą informaciją. 

Skrydžių tvarkaraštyje tiksliausia informacija pateikiama ne anksčiau kaip 48 val. iki numatomo skrydžio. 


 • Aktualią Užsienio reikalų ministerijos informaciją keliaujantiems galite rasti čia.
 • Aktualią informaciją apie Covid-19 galite rasti čia

SAUGUMO REIKALAVIMAI

Atnaujinus skrydžius, oro uoste įdiegtos papildomos saugumo priemonės ir galioja naujos taisyklės.

Apie jas skaitykite čia.  


Formą*, kurią būtina užpildyti atvykus į Lietuvą, galite pildyti ir elektroniniu būdu čia.

*Tai Lietuvos Respublikos nustatyta privaloma saugumo priemonė dėl COVID-19 


 

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI
(atnaujinta 2020-06-18)

[[#ex]]

Planuojant skrydį

Prieš kiek laiko turiu atvykti į oro uostą?

Ne mažiau kaip 2 val. iki skrydžio.

 

Jei turiu skrydžio bilietus, ar skrydis tikrai bus vykdomas?

Bilietų turėjimas negarantuoja, kad skrydis įvyks, jis gali būti atšauktas ar perkeltas, priklausomai  nuo besikeičiančios situacijos Lietuvoje ir pasaulyje. Patariame sekti informaciją oro uosto puslapyje arba kreiptis tiesiogiai į bilietų pardavėją (aviakompaniją, kelionių agentūrą ar pan.).

 

Kaip priimti sprendimą dėl skrydžio bilietų pirkimo?

Rekomenduojame įvertinti esamą situaciją tiek Lietuvoje, tiek šalies, į kurią ketinama vykti dėl COVID-19, taip pat skrydžiui pasirinktą laiką bei galiojančius nutarimus. Sprendimą priimti turi patys perkantieji,  tačiau garantijų niekas negali suteikti.

 

Skrydžio dieną noriu pasikeisti bilietą. Ar yra galimybė?

Likus mažiau nei 24 val. bilietus keisti galima tik oro uosto bilietų kasose. Bilietų kasos atsidaro likus 2 val. iki numatyto skrydžio ir užsidaro iš karto po vartų uždarymo.

 

Kur rasti informaciją dėl šalies, į kurią vykstama, reikalavimų?

Rekomenduojame kreiptis į Užsienio reikalų ministeriją visą parą veikiančiu telefonu 8 5 2362444 arba URM interneto svetainėje. Taip pat informaciją galite rasti mūsų tinklalapyje čia


Skrydžių informacija: išvykimas

Kas gali išvykti iš Lietuvos?

Draudimas Lietuvos piliečiams išvykti nebegalioja. Užsienio gyventojai gali išvykti be apribojimų.

Prieš vykstant į kitą šalį, rekomenduojama atkreipti dėmesį į tą dieną taikomas šalies, į kuria vykstama, reikalavimus.

 

Kokius dokumentus reikia turėti oro uoste išvykstant iš Lietuvos?

Galiojantį asmens tapatybės dokumentą, skrydžio bilietą ar rezervacijos kodą bei šalies, į kurią vykstama reikalavimus atitinkančius dokumentus. Dažniausiai tai gyvenamosios vietos deklaracija, dokumentai įrodantys, kad turite nekilnojamojo turto užsienio šalyje, darbo sutartys, garantiniai raštai ir pan. Dėl informacijos apie tikslius reikalavimus kreiptis į LR Užsienio reikalų ministeriją www.urm.lt

 

Kaip elgtis atvykus į oro uostą?

Nuo 2020-03-20 visuose Lietuvos oro uostuose į terminalus įleidžiami tik išvykstantys keleiviai, kurie su savimi turi numatomo skrydžio bilietą (fiziniu ar elektroniniu formatu). Svarbu laikytis saugaus keliavimo taisyklių: laikytis atstumo, dėvėti apsauginę veido kaukę, nesibūriuoti, reguliariai plauti ir dezinfekuoti rankas.

 

Ar bus vykdoma pasienio patikra, atvykstant ar išvykstant iš Lietuvos?

Išvykstantiems keleiviams patikra bus vykdoma tik vykstant į ne Šengeno šalis. Šengeno šalių erdvės sąrašą rasite čia. Pasienio patikra bus vykdoma visiems atvykstantiems keleiviams. 

 

Kur kreiptis dėl kompensacijos, susijusios su skrydžių pokyčiais?

Dėl šio klausimo rekomenduojama kreiptis tiesiogiai į aviakompaniją, kelionės organizatorių ar jūsų bilietų pardavėją.


Skrydžių informacija: atvykimas

Kas gali atvykti į Lietuvą?

Į Lietuvos Respubliką uždrausta atvykti užsieniečiams, išskyrus: Europos ekonominės erdvės valstybių, Šveicarijos Konfederacijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės piliečiams ir šiose valstybėse teisėtai gyvenantiems asmenims, atvykstantiems iš šių valstybių, jeigu valstybėje, kurioje jie teisėtai gyvena, sergamumas COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) per pastarąsias 14 kalendorinių dienų neviršijo 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Tokių valstybių sąrašą nustato ir kiekvieną pirmadienį skelbia valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas čia. Taip pat išimtys:

 • užsieniečius, kurie yra Lietuvos Respublikos piliečių šeimos nariai (tėvai (įtėviai), vaikai (įvaikiai), sutuoktiniai, globėjai). Išimtis netaikoma sužadėtiniams.
 • ekipažų ir įgulų narius, kurie dirba tarptautinius komercinius vežimus vykdančiose Lietuvos įmonėse ar vykdo tarptautinius komercinius vežimus visų rūšių transporto priemonėmis;
 • Asmenis, turinčius teisę gyventi Lietuvos Respublikoje;
 • DIPLOMATAI (asmenis, turinčius imunitetų ir privilegijų pagal 1961 m. Vienos konvenciją dėl diplomatinių santykių ir 1963 m. Vienos konvenciją dėl konsulinių santykių, ir NATO bei NATO šalių kariniuose vienetuose tarnaujančius asmenis ir juos aptarnaujantį personalą bei jų šeimos narius);
 • sveikatos priežiūros specialistus, atvykstančius teikti transplantacijos paslaugų;
 • žurnalistus, atvykstančius į Lietuvos Respubliką užsienio reikalų ministro leidimu;
 • užsieniečius, kuriems išimtiniais atvejais leidžiama atvykti į Lietuvos Respubliką atskiru atitinkamos valdymo srities ministro leidimu ir kurių atvykimui pritaria Vyriausybė;
 • Ekipažų ir įgulų nariai, vykdantys tarptautinius komercinius vežimus visų rūšių transporto priemonėmis, per Lietuvos Respublikos teritoriją vyksta be būtinojo sustojimo.

Kilus neaiškumams dėl konkretaus atvejo, prašome skambinti Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Kauno oro uosto pasienio kontrolės punktui tel. Nr. 837399319 visą parą. VSAT tinklalapis: www.pasienis.lt

 

Kokie reikalavimai taikomi atvykimui?

Atvykstantys keleiviai patekti į terminalą ir jame būti gali tik su veido kaukėmis arba respiratoriais (tai netaikoma vaikams iki 6m. amžiaus). Visi atvykę keleiviai turės pereiti VSAT patikros postus, tuomet juos pasitiks Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, kurie konsultuos atvykusius. Atvykusius keleivius per 48 val. gaus SMS žinutę, kuri nukreips registruotis NVSC nurodytoje anketoje. Oro uostuose NVSC temperatūrą matuos tik tuomet, jei atsirastų skrydžių iš paveiktų šalių – šiuo metu, tokių nėra.

 

Ar reikės laikytis saviizoliavicijos 14 d., atvykus į Lietuvą?

Atvykus bus privaloma 14 dienų saviizoliacija, išskyrus atvykusius iš šalių, kurias savo interneto svetainėje skelbia LR Sveikatos ministerija: www.sam.lrv.lt

 

Kaip  atskridus į Kauno oro uostą nuvykti į saviizoliacijos patalpas?

Keleivis, kuris parvyko ir jam taikoma saviizoliacija iki savo saviizoliacijos vietos gali parvykti savarankiškai, viešuoju transportu ar taksi.

 

Ar vykdoma pasienio patikra atvykstant į Lietuvą?

Taip, nuo 2020 m. birželio 17 d. 00:00 val. yra vykdoma vidaus sienos kontrolė tiek iš Šengeno, tiek iš ne Šengeno šalių atvykstantiems keleiviams.

 

Ar į oro uostą gali atvykti keleivius pasitinkantys asmenys?

Šiuo metu pasitikti keleivius galimybė yra tik lauke. Rekomenduojama atvykstančių laukti automobiliuose. Pasitinkant keliaujančius asmenis, taip pat rekomenduojama laikytis asmens higienos ir saugumo reikalavimų. Taip pat reikia įvertinti, kad dėl taikomų procedūrų (temperatūros matavimas, anketų pildymas, pasų kontrolės patikra) keleiviai gali terminale užtrukti ilgiau nei įprastai.


Skrydžių informacija: tranzitas

Ar galima per Lietuvos Respubliką vykti tranzitu?

Leidžiamas asmenų, grįžtančių į savo gyvenamosios vietos valstybę arba dėl kurių yra motyvuotas užsienio valstybės prašymas, taip pat jūrininkų tranzitas per Lietuvos Respublikos teritoriją be būtinojo sustojimo, suformavus asmenų ar transporto priemonių grupes ir užtikrinus šių grupių privalomą palydą (konvojų) nuo atvykimo į Lietuvos Respubliką iki išvykimo iš jos per tarptautinius sienos kirtimo punktus. Reikalavimas suformuoti asmenų ar transporto priemonių grupę ir užtikrinti šios grupės privalomą palydą (konvojų) nuo atvykimo į Lietuvos Respubliką iki išvykimo iš jos per tarptautinius sienos kirtimo punktus netaikomas Estijos Respublikos ir Latvijos Respublikos piliečiams ir šiose valstybėse teisėtai gyvenantiems asmenims. Jūrininkų tranzitas gali būti vykdomas laivybos bendrovei ar laivo agentui užtikrinus jų saugų pervežimą nuo atvykimo į Lietuvos Respubliką iki išvykimo iš jos per tarptautinius sienos kirtimo punktus.


Karantino reikalavimai ir priemonės oro uoste          

Kokių taisyklių rekomenduojama laikytis oro uoste?

• Blogai pasijutus kreipkitės į Koronaviruso „karštąją liniją“ 1808/+370 (37) 367 963.

• Dėvėkite apsauginę veido kaukę arba kitas apsaugines veido priemones (nuo 6 m. amžiaus). Rekomenduojame dėvėti ir pirštines.

• Laikykitės asmens higienos – tinkamai plaukite/dezinfekuokite rankas, laikykitės kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (naudokitės servetėle ar sulenkta alkūne), nelieskite rankomis veido, akių.

• Laikykitės saugaus 1–2 metrų atstumo nuo kitų keleivių ir darbuotojų.

• Už prekes, paslaugas kaip įmanoma dažniau atsiskaitykite banko kortele ar bekontakčiu būdu.

• Venkite nebūtinų žmonių susibūrimo vietų, fizinių kontaktų.

• Nesibūriuokite didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis, jei nesate artimi šeimos nariai.

• Nerekomenduojame lankytis rizikos grupės asmenims (vyresniems nei 60 metų amžiaus asmenims ir (arba) sergantiems lėtinėmis ligomis).


Viešasis transportas ir parkavimas                

Ar galima atvykti/išvykti į/iš oro uosto (Vilniaus, Kauno, Palangos) viešuoju transportu?

Kol kas kartą per dieną maršrutu Šventoji-oro uostas-Palanga kursuoja autobusas Nr. 3.

 

Ar vykdomi tarpmiestiniai ir tarptautiniai autobusų reisai, kuriais keleiviai gali pasiekti oro uostus?

Tarptautiniai reisai nevyksta. Užsakomieji tarpmiestiniai – vykdomi, tačiau reguliaraus grafiko dažnu atveju nėra. Pageidaujamas kryptis reikia tikrinti su kiekvienu vežėju individualiai, kadangi, nesurinkus keleivių, reisai nevykdomi. Paslauga gali naudotis keleiviai, kuriems netaikomos saviizoliacijos procedūros.

Informaciją apie skirtingų vežėjų veiklą galima rasti čia:

 https://ecolines.net/lt/lt

 https://toks.lt/apie-mus/naujienos/

 http://www.flybus.lv/en/-covid-19-

 www.skybus.lt

 

Ar taksi vykdo savo veiklą Palangos oro uosto teritorijoje? 

Ne, taksi kol kas savo veiklos oro uoste nevykdo. 

 

Ar veikia automobilių stovėjimo aikštelės prie Palangos oro uosto?          

Taip, Palangos oro uoste veikia tiek trumpalaikio, tiek ilgalaikio stovėjimo aikštelės. Jos yra automatizuotos, veikia 24/7. Apmokėjimas už parkavimą – mobiliąja Unipark aplikacija ir automatinėse kasose kortele ir grynaisiais.   

 

Ar galima susigrąžinti pinigus už automobilių stovėjimą Palangos oro uoste, jeigu skrydis atšauktas? 

Jeigu rezervacija atlikta iki kovo 16 d. (karantino pradžios) arba rezervuota paslauga su atšaukimo galimybe – grąžiname sumokėtą sumą. Daugiau informacijos: https://palanga-airport.lt/lt/paslaugos-oro-uoste/automobiliu-stovejimas-1. Visais kitais atvejais, patariame kreiptis į oro vežėją dėl patirtų išlaidų kompensavimo.


Parduotuvės, kavinės ir paslaugos oro uoste

 

Ar galima nusipirkti skrydžio bilietus oro uoste?

Bilietų kasos pradeda dirbti 2 val. iki skrydžio, o iš karto po lėktuvo pakilimo darbą baigia. Įėjus darbuotojams pasakyti, kad einate į bilietų kasas.

Kokios parduotuvės ir kavinės veikia? Koks darbo laikas?   

Atnaujinus skrydžius veiks šios parduotuvės ir kavinės, kurių darbo laikas bus derinamas prie skrydžių tvarkaraščio:     

"Duty Free" parduotuvės Šengeno ir ne Šengeno zonose.

Kavinė "Coffee shop" Šengeno zonoje.

Pardavimo automatai atvykimo salėje.

"Narvesen" atvykimo salėje.

Ar organizuojamos ekskursijos oro uoste? 

Kol kas ekskursijos nėra organizuojamos.


Bendra informacija apie koronavirusą              

Kiek laiko truks karantinas?   

Karantinas Lietuvos Respublikoje yra atšauktas, bet galioja valstybės lygio ekstremali padėtis.

 

Kur kreiptis pasijutus blogai ar turint klausimų dėl koronaviruso?     

Koronaviruso karštoji linija: 1808, +370 37 367 963 (skambinant iš užsienio) arba savo šeimos gydytoją.

 

Kur rasti daugiau informacijos apie koronavirusą Lietuvoje?

www.koronastop.lt


Naudingos nuorodos                

Daugiau informacijos galite rasti: http://sam.lrv.lt/lt/koronavirusas/informacija-visuomenei/rekomendacijos ;

http://koronastop.lrv.lt/

[[#ex]]

 

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2020 07 02 d. 12:15
Atgal