Leisti

Pasibaigus karantinui, apsauginių veido kaukių dėvėjimas vyresniems nei 6 m. keleiviams Lietuvos oro uostuose išlieka privalomas. Kaukių laikinai galima nedėvėti oro uostuose esančiose kavinėse bei restoranuose.
Apie taikomas saugumo priemones plačiau skaitykite čia

Formą*, kurią būtina užpildyti vykstant į Lietuvą, galite pildyti čia.

*Tai Lietuvos Respublikos nustatyta privaloma saugumo priemonė dėl COVID-19. 


Informaciją apie visas šiuo metu vykdomas kryptis iš Lietuvos oro uostų ir šalių, į kurias ketinate vykti, taikomus reikalavimus rasite čia.

Informacija apie atnaujinamus skrydžius, jų dažnį bei tvarkaraštį nuolat keičiasi, tad kviečiame nuolat tikrinti jūsų oro linijų bendrovės bei oro uosto teikiamą informaciją. 

Skrydžių tvarkaraštyje tiksliausia informacija pateikiama ne anksčiau kaip 48 val. iki numatomo skrydžio. 

 
Koronaviruso paveiktos šalys, iš kurių parvykus būtina izoliacija
Infogram

 


  • Sveikatos apsaugos ministerijos informacija grįžtantiems ir atvykstantiems į Lietuvą yra čia.
  • Užsienio reikalų ministerijos informacija keliaujantiems čia.
  • Informaciją apie Covid-19 galite rasti čia

SAUGUMO REIKALAVIMAI

Atnaujinus skrydžius, oro uoste įdiegtos papildomos saugumo priemonės ir galioja naujos taisyklės.

Apie jas skaitykite čia.  

 

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI
(atnaujinta 2020-10-15)

[[#ex]]

Planuojant skrydį

Prieš kiek laiko turiu atvykti į oro uostą?

Ne mažiau kaip 2 val. iki skrydžio.

 

Skrydžio dieną noriu pasikeisti bilietą. Ar yra galimybė?

Likus mažiau nei 24 val. bilietus keisti galima tik oro uosto bilietų kasose. Bilietų kasos atsidaro likus 2 val. iki numatyto skrydžio ir užsidaro iš karto po vartų uždarymo.

 

Kur rasti informaciją dėl šalies, į kurią vykstama, reikalavimų?

Rekomenduojame kreiptis į Užsienio reikalų ministeriją visą parą veikiančiu telefonu 8 5 2362444 arba URM interneto svetainėje. Taip pat informaciją galite rasti mūsų tinklalapyje čia


Skrydžių informacija: išvykimas

 

Kokius dokumentus reikia turėti oro uoste išvykstant iš Lietuvos?

Galiojantį asmens tapatybės dokumentą, skrydžio bilietą ar rezervacijos kodą bei šalies, į kurią vykstama, reikalavimus atitinkančius dokumentus. Dažniausiai tai gyvenamosios vietos deklaracija, dokumentai įrodantys, kad turite nekilnojamojo turto užsienio šalyje, darbo sutartys, garantiniai raštai ir pan. Dėl informacijos apie tikslius reikalavimus kreiptis į LR Užsienio reikalų ministeriją www.urm.lt

Kilus nenumatytam atvejui dėl išvykimo, rekomenduojame kreiptis į Valstybės sienos apsaugos tarnybą: el. paštu vsat.vadas@vsat.vrm.lt su argumentuotu prašymu ir pateikti visus pagrindžiančius dokumentus.

 

Ar į išvykimo terminalą įleidžiami palydintys asmenys?

Lietuvos oro uostuose į išvykimo terminalą įleidžiami tik išvykstantys keleiviai, kurie su savimi turi numatomo skrydžio bilietą (fiziniu ar elektroniniu formatu), ar ketina įsigyti bilietą. 

 

Ar bus vykdoma pasienio patikra, atvykstant ar išvykstant iš Lietuvos?

Išvykstantiems ir atvykstantiems keleiviams patikra bus vykdoma tik vykstant į ar atvykus iš ne Šengeno šalių. Šengeno šalių erdvės sąrašą rasite čia

 

Ar galiu išvykti iš Lietuvos Respublikos nepasibaigus privalomai saviizoliacijai?

Taip, keleivis, turintis išvykimo iš Lietuvos bilietus nepasibaigus privalomai 14 dienų saviizoliacijai, turi pateikti prašymą NVSC (https://nvsc.lrv.lt/leidimas ar paskambinus bendruoju telefonu Nr. (85) 264 9676) leisti palikti izoliavimosi vietą. Negavus leidimo, išvykstant iš šalies Valstybės sienos apsaugos pareigūnai skiria nuo 250 EUR baudą.

 

Kur kreiptis dėl kompensacijos, susijusios su skrydžių pokyčiais?

Dėl šio klausimo rekomenduojama kreiptis tiesiogiai į aviakompaniją, kelionės organizatorių ar jūsų bilietų pardavėją.


Skrydžių informacija: atvykimas

Kas gali atvykti į Lietuvą?

Į Lietuvą gali atvykti Lietuvos Respublikos ir  Europos ekonominės erdvės valstybių (Europos sąjungos, Norvegijos, Islandijos, Lichtenšteinas), Šveicarijos Konfederacijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės,  Andoros Kunigaikštystės, Monako Kunigaikštystės, San Marino Respublikos ir Šventojo Sosto (Vatikano miesto Valstybės) piliečiams ir šiose valstybėse teisėtai gyvenantiems asmenims.

Leidžiamų atvykti šalių piliečiai, atvykę iš valstybių, įtrauktų į koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašą, turi izoliuotis 14 dienų.

Užsieniečiai atvykti iš trečiųjų šalių gali tik pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarime numatytas išimtis (žr. nutarimo papunktį 3.3).

Labiausiai paveiktų valstybių sąrašą planuojama atnaujinti kiekvieną savaitę, atsižvelgiant į epidemiologinius rodiklius užsienio šalyse. Jis yra skelbiamas čia.

VNO: Kilus neaiškumams dėl konkretaus atvejo, prašome skambinti Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus oro uosto pasienio kontrolės punktui tel. Nr. 8 655 00176 visą parą. VSAT tinklalapis: www.pasienis.lt

KUN: Kilus neaiškumams dėl konkretaus atvejo, prašome skambinti Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Kauno oro uosto pasienio kontrolės punktui tel. Nr. 8 373 99 319 visą parą. VSAT tinklalapis: www.pasienis.lt

PLQ: Kilus neaiškumams dėl konkretaus atvejo, prašome skambinti Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Palangos oro uosto pasienio kontrolės punktui tel. Nr. 8 460 53 688 visą parą. VSAT tinklalapis: www.pasienis.lt

 

Kokie reikalavimai taikomi atvykimui?

Visi keleiviai prieš lipdami į lėktuvą turi užpildyti NVSC formą ir gautą QR kodą pateikti oro uosto, iš kurio vykstama, laipinimą vykdančiam personalui. Atvykus į Lietuvą, atsitiktiniu būdu tikrinami turimi QR kodai.

Iš paveiktų šalių (kuriose COVID-19 infekcija siekia 25 atvejus 100 tūkst gyventojų) atvykusiems užsieniečiams nebereikia turėti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu iki atvykimo į Lietuvą atliktą koronaviruso tyrimą. Iš šių šalių atvykusiems užsieniečiams ir toliau yra privaloma izoliuotis 14 dienų. Lietuvos piliečiams ir Lietuvoje teisėtai gyvenantiems žmonėms, grįžtant ar atvykstant į Lietuvą, ir toliau išlieka privaloma 14 dienų izoliacija grįžus iš paveiktų šalių.

 

Ką daryti, jei neturiu QR kodo atvykęs į oro uostą?

Jei turite telefoną su interneto ryšiu, užpildykite formą ir gausite laipinimo  metu reikalingą QR kodą. Kitu atveju, pasiteiraukite oro uosto, iš kurio vykstate, personalo, kad suteiktų priemones anketai užpildyti.

 

Prieš kiek laiko reikia užpildyti NVSC formą?

Formą patariame pildyti atlikus registraciją į skrydį, kadangi pildant reikalingi registracijos metu gauti duomenys – sėdėjimo vieta ir pan.

 

Ar reikia pildyti formą keliaujant tranzitu?

Ne, NVSC formos keliaujant per Lietuvą tranzitu pildyti nereikia.

 

Ar formą galima rasti kitomis kalbomis?

Taip, forma pateikiama lietuvių, anglų ir rusų kalbomis.

 

Ar į šalį atvykusiems vaikams taip pat reikia pildyti atvykstančių keleivių NVSC formą?

Taip, formą už vaikus pildo tėvai. Vaikai taip pat gauna QR kodus. 

 

Ar vykdoma pasienio patikra atvykstant į Lietuvą?

Pasienio patikra yra vykdoma tik iš ne Šengeno šalių atvykstantiems keleiviams.

 

Ar reikės laikytis saviizoliavicijos 14 d., atvykus į Lietuvą?

Grįžus iš COVID-19 paveiktų valstybių privaloma 14 dienų izoliacija (nuo grįžimo į Lietuvą dienos), nepriklausomai nuo to, kad COVID-19 testas yra neigiamas. Saviizoliacijos terminas gali būti trumpinamas iki 10 dienų, jei ne anksčiau kaip 8 saviizoloacijos dieną atliekamas COVID-19 testas ir gaunamas neigiamas atsakymas.

 

Ar į Lietuvą vykstantiems vaikams taip pat reikia pildyti atvykstančių keleivių NVSC formą?

Taip, formą už vaikus pildo tėvai. Vaikai taip pat gauna QR kodus.

 

Ar į oro uostą gali atvykti keleivius pasitinkantys asmenys?

Šiuo metu pasitikti keleivius galimybė yra tik lauke. Rekomenduojama atvykstančių laukti automobiliuose. Pasitinkant keliaujančius asmenis, taip pat rekomenduojama laikytis asmens higienos ir saugumo reikalavimų. Taip pat reikia įvertinti, kad dėl taikomų procedūrų (temperatūros matavimas, anketų pildymas, pasų kontrolės patikra) keleiviai gali terminale užtrukti ilgiau nei įprastai.


Skrydžių informacija: tranzitas

Ar galima per Lietuvos Respubliką vykti tranzitu?

Taip. Tranzitas galimas, kai neišeinama iš oro uosto zonos. Taip pat galimas asmenų per Lietuvos Respubliką tranzitas, kai užtikrinami tik būtinieji sustojimai (degalų papildymui, higienos poreikių užtikrinimui ir pan.).


Reikalavimai ir priemonės oro uoste          

Kokių taisyklių rekomenduojama laikytis oro uoste?

• Blogai pasijutus kreipkitės į Koronaviruso „karštąją liniją“ 1808/+370 (37) 367 963.

• Dėvėkite apsauginę veido kaukę arba kitas apsaugines veido priemones (nuo 6 m. amžiaus). Rekomenduojame dėvėti ir pirštines.

• Laikykitės asmens higienos – tinkamai plaukite/dezinfekuokite rankas, laikykitės kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (naudokitės servetėle ar sulenkta alkūne), nelieskite rankomis veido, akių.

• Laikykitės saugaus 1–2 metrų atstumo nuo kitų keleivių ir darbuotojų.

• Už prekes, paslaugas kaip įmanoma dažniau atsiskaitykite banko kortele ar bekontakčiu būdu.

• Venkite nebūtinų žmonių susibūrimo vietų, fizinių kontaktų.

• Nerekomenduojame lankytis rizikos grupės asmenims (vyresniems nei 60 metų amžiaus asmenims ir (arba) sergantiems lėtinėmis ligomis).

 

Kokios kvėpavimo takų ir burnos apsaugos priemonės tinkamos, patekimui į keleivių terminalą?

Tai gali būti medicininė kaukė, respiratorius arba savadarbė kaukė. Veido skydeliai netinkami, nes jie neapsaugo kvėpavimo takų.

 

Ar keleivių terminale ar lėktuve galiu dėvėti veido skydelį?

Ne, vien skydelio nepakanka, jis neapsaugo kvėpavimo takų. 

 

Kokios asmens apsaugos priemonės yra tinkamos dėvėti lėktuve?

Rekomenduojama prieš skrydį pasitikrinti konkrečios aviakompanijos keliamus reikalavimus, tačiau dažniausiai lėktuve reikalaujama dėvėti tik medicinines kaukes ir FFP tipo respiratorius (be ventilio). 


Viešasis transportas ir parkavimas                

Ar galima atvykti/išvykti į/iš oro uosto (Vilniaus, Kauno, Palangos) viešuoju transportu?

Taip, šiuo metu kartą per dieną maršrutu Šventoji-oro uostas-Palanga kursuoja autobusas Nr. 3.

 

Ar vykdomi tarpmiestiniai ir tarptautiniai autobusų reisai, kuriais keleiviai gali pasiekti oro uostus?

Tarptautiniai reisai nevyksta. Užsakomieji tarpmiestiniai – vykdomi, tačiau reguliaraus grafiko dažnu atveju nėra. Pageidaujamas kryptis reikia tikrinti su kiekvienu vežėju individualiai, kadangi, nesurinkus keleivių, reisai nevykdomi. Paslauga gali naudotis keleiviai, kuriems netaikomos saviizoliacijos procedūros.

Informaciją apie skirtingų vežėjų veiklą galima rasti čia:

 https://ecolines.net/lt/lt

 https://toks.lt/apie-mus/naujienos/

 http://www.flybus.lv/en/-covid-19-

 www.skybus.lt

 

Ar taksi vykdo savo veiklą Palangos oro uosto teritorijoje? 

Ne, taksi kol kas savo veiklos oro uoste nevykdo. 

 

Ar veikia automobilių stovėjimo aikštelės prie Palangos oro uosto?          

Taip, Palangos oro uoste veikia tiek trumpalaikio, tiek ilgalaikio stovėjimo aikštelės. Jos yra automatizuotos, veikia 24/7. Apmokėjimas už parkavimą – mobiliąja Unipark aplikacija ir automatinėse kasose kortele ir grynaisiais.   

Jeigu rezervacija atlikta iki kovo 16 d. (karantino pradžios) arba rezervuota paslauga su atšaukimo galimybe – grąžiname sumokėtą sumą. Daugiau informacijos čia.

Visais kitais atvejais patariame kreiptis į oro vežėją dėl patirtų išlaidų kompensavimo.

 


Parduotuvės, kavinės ir paslaugos oro uoste

 

Ar galima nusipirkti skrydžio bilietus oro uoste?

Bilietų kasos pradeda dirbti 2 val. iki skrydžio, o iš karto po lėktuvo pakilimo darbą baigia. Įėjus darbuotojams pasakykite, kad einate į bilietų kasas.

 

Kokios parduotuvės ir kavinės veikia? Koks darbo laikas?   

Atnaujinus skrydžius veiks šios parduotuvės ir kavinės, kurių darbo laikas bus derinamas prie skrydžių tvarkaraščio:     

Prduotuvės "Duty Free" už aviacijos saugumo patikros, Šengeno ir ne Šengeno zonose.

Kavinė "Coffee shop" Šengeno zonoje.

Pardavimo automatai atvykimo salėje.

"Narvesen" atvykimo salėje.

Automobilių nuomos atvykimo salėje

Bilietų kasos atvykimo salėje

Bankomatai atvykimo salėje

 

Ar galiu oro uoste įsigyti asmens apsaugos priemonių?

Taip, terminale stovi pardavimų automatas, pardavinėjantis asmens apsaugos priemones. 

 

Ar organizuojamos ekskursijos oro uoste? 

Kol kas ekskursijos nėra organizuojamos.


Bendra informacija apie koronavirusą              

Kiek laiko truks karantinas?   

Karantinas Lietuvos Respublikoje yra atšauktas, bet galioja valstybės lygio ekstremali padėtis.

 

Kur kreiptis pasijutus blogai ar turint klausimų dėl koronaviruso?     

Koronaviruso karštoji linija: 1808, +370 37 367 963 (skambinant iš užsienio) arba savo šeimos gydytoją.

 

Kur rasti daugiau informacijos apie koronavirusą Lietuvoje?

www.koronastop.lt


Naudingos nuorodos                

Daugiau informacijos galite rasti: http://sam.lrv.lt/lt/koronavirusas/informacija-visuomenei/rekomendacijos ;

http://koronastop.lrv.lt/

[[#ex]]

 

 

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2020 10 20 d. 18:26
Atgal