Leisti

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI
(atnaujinta 2021-02-08)

[[#ex]]

Planuojant skrydį

Prieš kiek laiko turiu atvykti į oro uostą?

Ne mažiau kaip 2 val. iki skrydžio.

 

Skrydžio dieną noriu pasikeisti bilietą. Ar yra galimybė?

Taip, likus mažiau nei 24 val. dažniausiai bilietus keisti galima tik oro uosto bilietų kasose. Bilietų kasos atsidaro likus 2 val. iki artimiausio numatyto skrydžio ir užsidaro iš karto po vartų uždarymo.

 

Kur rasti informaciją dėl šalies, į kurią vykstama, reikalavimų?

Informaciją galite rasti mūsų tinklalapyje čia

 

Kokius dokumentus reikia turėti oro uoste išvykstant iš Lietuvos?

Galiojantį asmens tapatybės dokumentą, skrydžio bilietą ar rezervacijos kodą bei šalies, į kurią vykstama, reikalavimus atitinkančius dokumentus. Dažniausiai tai gyvenamosios vietos deklaracija, darbo sutartis, garantiniai raštai ir pan. Kai kurios valstybės reikalauja neigiamo COVID-19 tyrimo atsakymo. Svarbu atsakymą turėti ne tik lietuvių, bet ir anglų ar kita kalba. Dėl informacijos apie tikslius reikalavimus kreiptis į LR Užsienio reikalų ministeriją www.urm.lt

Kilus nenumatytam atvejui dėl išvykimo, rekomenduojame kreiptis į Valstybės sienos apsaugos tarnybą: el. paštu vsat.vadas@vsat.vrm.lt su argumentuotu prašymu ir pateikti visus pagrindžiančius dokumentus.


Atvykstančiųjų į Lietuvą papildoma dokumentų patikra nuo vasario 8 d.

Kokie reikalavimai taikomi atvykstantiems į Lietuvą?

Visi Lietuvą atvykstantys keleiviai dar iki kelionės, turi užpildyti NVSC formą ir gauti QR kodą. Atvykę iš paveiktų šalių, papildomai privalo turėti ne seniau kaip prieš 48 val. iki atvykimo į Lietuvą atlikto COVID-19 testo neigiamą rezultatą arba atvykus į Lietuvą užsiregistruoti jo atlikimui oro uoste. Taip pat atvykus iš paveiktų šalių privaloma 14 dienų izoliacija. Neigiamas testo rezultatas neatleidžia nuo privalomos izoliacijos. Yra taikomos išimtys kada testas ar (ir) izoliacija netaikomi.

 

Kokia kalba reikia turėti neigiamo COVID-19 tyrimo atsakymą?

Lietuvių, anglų arba rusų.

 

Kokios procedūros atliekamos atvykus į Lietuvą?

Nuo vasario 8 d. atvykus į Lietuvą atliekama visų keleivių dokumentų patikra. Jos metu prašome paruošti asmens dokumentą, užpildytos elektroninės keleivio anketos QR kodą ir neigiamą Covid-19 testo atsakymą, jei jį turite, kuriuos tikrinami oro uoste.

 

Kiek laiko užtruks procedūros atvykus į Lietuvą?

Išėjimas užtruks ilgiau nei įprastai, tačiau priklausys nuo keleivių kiekio, dokumentų tvarkingumo ir pan.

 

Ką daryti jei neturiu ne senesnio nei 48 val. neigiamo testo?

Oro uoste su jumis bus suderinta COVID-19 tyrimo atlikimo laikas ir vieta bei būsite dar oro uoste į jį užregistruotas.

 

Ką daryti, jei atvykus į Lietuvą neturiu QR kodo?

QR kodas darbuotojų pagalba bus sugeneruotas atvykus oro uoste.

 

Ar bus taikomos baudos, jei neturėsi privalomų dokumentų?

Jeigu asmuo nevykdys jam nustatytos prievolės atlikti tyrimą, jam gali būti taikoma administracinė  atsakomybė kaip numatyta Administracinių teisės pažeidimų kodekso  45 str.

 

Koks tyrimas tinkamas atvykstant į Lietuvą?

PGR arba antigenų.

 

Ar tyrimas Lietuvoje yra mokamas?

Šiuo metu tyrimai keleiviams (tiek lietuviams, tiek užsieniečiams) mobiliuose punktuose atliekami valstybės lėšomis. Tyrimas yra mokamas, jeigu asmuo norėtų susitrumpinti izoliacijos terminą 10 izoliacijos dieną.

 

Ar gali testą atlikti tik Vilniaus, Kauno, Palangos punktuose ar ir savo savivaldybės?

Asmuo registruojamas į mobilų punktą pagal gyvenamąją savivaldybę ar savivaldybę, kur izoliuosis.

 

Ką daryti, jei atvykau su popierine NVSC anketa, ar reikės pildyti iš naujo turi elektroninę? Ar atvykimas su popierine ir elektroninės pildymas oro uoste, traktuojamas kaip pažeidimas? Jei taip, kokios sankcijos gresia?

Su popierine anketa asmuo teoriškai neturėtų patekti į orlaivį. Išimtis numatyta tik vykstant sausumos transportu. Jeigu tokių asmenų vis tik bus, jie turės užpildyti anketas kontrolės punkte el. būdu.

Tokios situacijos gali būti traktuojamos kaip pažeidimas (aukščiau minėtas ANK 45 str.), tačiau NVSC pareigūnai spręs individualiai ir tikėtina pirmiausia bus skiriamas tik įspėjimas.


Karantino ribojimai nuo gruodžio 16 d.

Ar bus vykdomi skrydžiai įsigaliojus naujiems karantino reikalavimams?

Taip, skrydžiai bus vykdomi, sienos nėra uždarytos. Tačiau dėl konkretaus skrydžio reikia kreiptis į aviakompaniją, nes ji vykdo arba atšaukia suplanuotus skrydžius.

 

Ar galima kirsti savivaldybės ribas, jei ketinu išskristi iš kitoje savivaldybėje esančio oro uosto?

Taip, svarbu turėti išvykimo faktą įrodantį dokumentą – skrydžio bilietą arba rezervacijos patvirtinimą.

 

Ar galima atvežti asmenis į oro uostą ir vykti atgal į gyvenamąją vietą?

Taip, galima nuvežti asmenį, kuris priklauso vienai šeimai ar namų ūkiui arba transporto priemonėje vyksta ne daugiau kaip 2 skirtingų namų ūkių ar šeimų nariai. Svarbu turėti skrydį įrodančius dokumentus ir dokumentus, įrodančius kur gyvenate, pagrindžiančius giminystės ryšius. 

 

Ar galima vykti į kitą savivaldybę atvykus į kitoje savivaldybėje esantį oro uostą?

Taip, jei kitoje savivaldybėje turite nekilnojamojo turto, esate deklaravęs gyvenamąją vietą, dirbate ar vykstate į laidotuves. Visai atvejais privaloma turėti įrodančius dokumentus – registrų centro, savivaldybės, medicininius išrašus ir pan. Dėl išimtinių atvejų kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą.

 

Ar galima atvykti į oro uostą pasitikti atvykstantį keleivį?

Taip, jei esate iš vieno namų ūkio ar šeimos arba transporto priemone vyks ne daugiau kaip 2 skirtingų namų ūkių ar šeimų nariai. Svarbu turėti kelionę įrodančius dokumentus. 


Skrydžių informacija: išvykimas

Ar į išvykimo terminalą įleidžiami palydintys asmenys?

Lietuvos oro uostuose į išvykimo terminalą įleidžiami tik išvykstantys keleiviai, kurie su savimi turi numatomo skrydžio bilietą (fiziniu ar elektroniniu formatu), ar ketina įsigyti bilietą. 

 

Ar bus vykdoma pasienio patikra, atvykstant ar išvykstant iš Lietuvos?

Išvykstantiems ir atvykstantiems keleiviams patikra bus vykdoma tik vykstant į ar atvykus iš ne Šengeno šalių. Šengeno šalių erdvės sąrašą rasite čia

 

Ar galiu išvykti iš Lietuvos Respublikos nepasibaigus privalomai saviizoliacijai?

Galima, jei vykstama atsiradus Sveikatos apsaugos ministro įsakyme numatytoms aplinkybėms ((8.1, 8.3 ir 8.4 papunkčiai). 
Atvykus ir izoliuojantis iš šalių, kuriose nustatytos mutavusios koronaviruso atmainos, išvykti iš Lietuvos, nesibaigus izoliavimo terminui, galima asmenims, kurie gyvena ar dirba užsienyje, taip pat vykstant sveikatos priežiūros tikslais, ne vėliau kaip prieš 24 val. pateikus pranešimą NVSC. 

 

Kur kreiptis dėl kompensacijos, susijusios su skrydžių pokyčiais?

Dėl šio klausimo rekomenduojama kreiptis tiesiogiai į aviakompaniją, kelionės organizatorių ar jūsų bilietų pardavėją.


Skrydžių informacija: atvykimas

Kas gali atvykti į Lietuvą?

Į Lietuvos Respubliką leidžiama atvykti:

- Visiems Lietuvos piliečiams iš bet kurios šalies
- Užsieniečiams iš ES ir EEE šalių, Šveicarijos, Jungtinės Karalystės, Andoros, Monako, San Marino ir Šventojo Sosto.

Užsieniečiai atvykę į Lietuvą ir nenorintys saviizoliuotis, privalo per 24 val. nuo atvykimo kreiptis į Karštąją koronaviruso liniją tel. numeriu 1808 ar laboratorinius COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) tyrimus atliekančią įstaigą ir užsiregistruoti tyrimo atlikimui. Užsienyje atliktas testas ir atsivežtas jo rezultatas nebegalioja (plačiau LVR įstatyme nr. V-1680).

Užsieniečiai atvykti iš trečiųjų šalių gali tik pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarime numatytas išimtis (žr. nutarimo papunktį 3.3).

Labiausiai paveiktų valstybių sąrašą planuojama atnaujinti kiekvieną savaitę, atsižvelgiant į epidemiologinius rodiklius užsienio šalyse. Jis yra skelbiamas čia.

VNO: Kilus neaiškumams dėl konkretaus atvejo, prašome skambinti Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus oro uosto pasienio kontrolės punktui tel. Nr. 8 655 00176 visą parą. VSAT tinklalapis: www.pasienis.lt

KUN: Kilus neaiškumams dėl konkretaus atvejo, prašome skambinti Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Kauno oro uosto pasienio kontrolės punktui tel. Nr. 8 373 99 319 visą parą. VSAT tinklalapis: www.pasienis.lt

PLQ: Kilus neaiškumams dėl konkretaus atvejo, prašome skambinti Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Palangos oro uosto pasienio kontrolės punktui tel. Nr. 8 460 53 688 visą parą. VSAT tinklalapis: www.pasienis.lt

 

Kokie reikalavimai taikomi atvykimui?

Visi keleiviai prieš atvykdami į Lietuvą turi užpildyti NVSC formą ir gautą QR kodą pateikti oro uosto, iš kurio vykstama, laipinimą vykdančiam personalui. Atvykus į Lietuvą, atsitiktiniu būdu tikrinami turimi QR kodai ar/ir testai.

Asmenims (lietuviams ir užsieniečiams), grįžusiems/atvykusiems iš paveiktų šalių:
- turėti neigiamą COVID-19 tyrimo, atlikto ne seniau nei prieš 48 val., rezultatą, arba per 24 val. nuo atvykimo užsiregistruoti tyrimo atlikimui Lietuvoje tel. Nr. 1808 arba bet kurioje šiuos tyrimus atliekančioje laboratorijoje ;
-izoliuotis 14 dienų nuo grįžimo / atvykimo į Lietuvą dienos. 
Daugiau informacijos - čia

 

Ką daryti, jei neturiu QR kodo atvykęs į oro uostą?

Jei turite telefoną su interneto ryšiu, užpildykite formą ir gausite laipinimo  metu reikalingą QR kodą. Kitu atveju, pasiteiraukite oro uosto, iš kurio vykstate, personalo, kad suteiktų priemones anketai užpildyti.

 

Prieš kiek laiko reikia užpildyti NVSC formą?

Formą patariame pildyti atlikus registraciją į skrydį, kadangi pildant reikalingi registracijos metu gauti duomenys – sėdėjimo vieta ir pan.

 

Ar reikia pildyti formą keliaujant tranzitu?

Ne, jei vykstama oras-oras transportu. Jei vykstama oras-žemė/vanduo, reikia pildyti formą, joje nurodant, kad adresas - "Tranzitas į X šalį", o savivaldybę - tą, kuriame mieste nusileidžia jūsų lėktuvas. 

 

Ar formą galima rasti kitomis kalbomis?

Taip, forma pateikiama lietuvių, anglų ir rusų kalbomis.

 

Ar į šalį atvykusiems vaikams taip pat reikia pildyti atvykstančių keleivių NVSC formą?

Taip, formą už vaikus pildo tėvai. Vaikai taip pat gauna QR kodus. 

 

Ar vykdoma pasienio patikra atvykstant į Lietuvą?

Pasienio patikra yra vykdoma tik iš ne Šengeno šalių atvykstantiems keleiviams.

 

Ar į Lietuvą vykstantiems vaikams taip pat reikia pildyti atvykstančių keleivių NVSC formą?

Taip, formą už vaikus pildo tėvai. Vaikai taip pat gauna QR kodus.

 

Ar į oro uostą gali atvykti keleivius pasitinkantys asmenys?

Šiuo metu pasitikti keleivius galimybė yra tik lauke. Rekomenduojama atvykstančių laukti automobiliuose. Pasitinkant keliaujančius asmenis, taip pat rekomenduojama laikytis asmens higienos ir saugumo reikalavimų. Taip pat reikia įvertinti, kad dėl taikomų procedūrų (temperatūros matavimas, anketų pildymas, pasų kontrolės patikra) keleiviai gali terminale užtrukti ilgiau nei įprastai.


Skrydžių informacija: tranzitas

Ar galima per Lietuvos Respubliką vykti tranzitu?

Taip, vykstant tranzitu nereikia nei testo, nei izoliacijos. Keliaujant tranzitu, šalį reikia palikti per vieną parą. 

 

Ar reikia pildyti NVSC formą keliaujant tranzitu?

Ne, jei vykstama oras-oras transportu. Jei vykstama oras-žemė/vanduo, reikia pildyti formą, joje nurodant, kad adresas - "Tranzitas į X šalį", o savivaldybę - tą, kuriame mieste nusileidžia jūsų lėktuvas. 


Reikalavimai ir priemonės oro uoste          

Kokių taisyklių rekomenduojama laikytis oro uoste?

• Blogai pasijutus kreipkitės į Koronaviruso „karštąją liniją“ 1808/+370 (37) 367 963.

• Dėvėkite apsauginę veido kaukę arba kitas apsaugines veido priemones (nuo 6 m. amžiaus). Rekomenduojame dėvėti ir pirštines.

• Laikykitės asmens higienos – tinkamai plaukite/dezinfekuokite rankas, laikykitės kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (naudokitės servetėle ar sulenkta alkūne), nelieskite rankomis veido, akių.

• Laikykitės saugaus 1–2 metrų atstumo nuo kitų keleivių ir darbuotojų.

• Už prekes, paslaugas kaip įmanoma dažniau atsiskaitykite banko kortele ar bekontakčiu būdu.

• Venkite nebūtinų žmonių susibūrimo vietų, fizinių kontaktų.

• Nerekomenduojame lankytis rizikos grupės asmenims (vyresniems nei 60 metų amžiaus asmenims ir (arba) sergantiems lėtinėmis ligomis).

 

Kokios kvėpavimo takų ir burnos apsaugos priemonės tinkamos, patekimui į keleivių terminalą?

Tai gali būti medicininė kaukė, respiratorius arba savadarbė kaukė. Veido skydeliai netinkami, nes jie neapsaugo kvėpavimo takų.

 

Ar keleivių terminale ar lėktuve galiu dėvėti veido skydelį?

Ne, vien skydelio nepakanka, jis neapsaugo kvėpavimo takų. 

 

Kokios asmens apsaugos priemonės yra tinkamos dėvėti lėktuve?

Rekomenduojama prieš skrydį pasitikrinti konkrečios aviakompanijos keliamus reikalavimus, tačiau dažniausiai lėktuve reikalaujama dėvėti tik medicinines kaukes ir FFP tipo respiratorius (be ventilio). 


Viešasis transportas ir parkavimas                

Ar galima atvykti/išvykti į/iš oro uosto (Vilniaus, Kauno, Palangos) viešuoju transportu?

Taip, šiuo metu kartą per dieną maršrutu Šventoji-oro uostas-Palanga kursuoja autobusas Nr. 3.

 

Ar vykdomi tarpmiestiniai ir tarptautiniai autobusų reisai, kuriais keleiviai gali pasiekti oro uostus?

Tarptautiniai reisai nevyksta. Užsakomieji tarpmiestiniai – vykdomi, tačiau reguliaraus grafiko dažnu atveju nėra. Pageidaujamas kryptis reikia tikrinti su kiekvienu vežėju individualiai, kadangi, nesurinkus keleivių, reisai nevykdomi. Paslauga gali naudotis keleiviai, kuriems netaikomos saviizoliacijos procedūros.

Informaciją apie skirtingų vežėjų veiklą galima rasti čia:

 https://ecolines.net/lt/lt

 https://toks.lt/apie-mus/naujienos/

 http://www.flybus.lv/en/-covid-19-

 www.skybus.lt

 

Ar taksi vykdo savo veiklą Palangos oro uosto teritorijoje? 

Ne, taksi kol kas savo veiklos oro uoste nevykdo. 

 

Ar veikia automobilių stovėjimo aikštelės prie Palangos oro uosto?          

Taip, Palangos oro uoste veikia tiek trumpalaikio, tiek ilgalaikio stovėjimo aikštelės. Jos yra automatizuotos, veikia 24/7. Apmokėjimas už parkavimą – mobiliąja Unipark aplikacija ir automatinėse kasose kortele ir grynaisiais.   

Jeigu rezervacija atlikta iki kovo 16 d. (karantino pradžios) arba rezervuota paslauga su atšaukimo galimybe – grąžiname sumokėtą sumą. Daugiau informacijos čia.

Visais kitais atvejais patariame kreiptis į oro vežėją dėl patirtų išlaidų kompensavimo.

 


Parduotuvės, kavinės ir paslaugos oro uoste

 

Ar galima nusipirkti skrydžio bilietus oro uoste?

Bilietų kasos pradeda dirbti 2 val. iki skrydžio, o iš karto po lėktuvo pakilimo darbą baigia. Įėjus darbuotojams pasakykite, kad einate į bilietų kasas.

 

Kokios parduotuvės ir kavinės veikia? Koks darbo laikas?   

Atnaujinus skrydžius veikia šios parduotuvės ir kavinės, kurių darbo laikas yra derinamas prie skrydžių tvarkaraščio:     

Parduotuvės "Duty Free" už aviacijos saugumo patikros, Šengeno ir ne Šengeno zonose.

Pardavimo automatai atvykimo salėje.

"Narvesen" atvykimo salėje.

Automobilių nuomos atvykimo salėje

Bilietų kasos atvykimo salėje

Bankomatai atvykimo salėje

 

Ar galiu oro uoste įsigyti asmens apsaugos priemonių?

Taip, terminale stovi pardavimų automatas, pardavinėjantis asmens apsaugos priemones. 

 

Ar organizuojamos ekskursijos oro uoste? 

Kol kas ekskursijos nėra organizuojamos.


Bendra informacija apie koronavirusą              

Kiek laiko truks karantinas?   

Karantinas Lietuvos Respublikoje truks iki vasario 28 d. 24:00 val. 

 

Kur kreiptis pasijutus blogai ar turint klausimų dėl koronaviruso?     

Koronaviruso karštoji linija: 1808, +370 37 367 963 (skambinant iš užsienio) arba savo šeimos gydytoją.

 

Kur rasti daugiau informacijos apie koronavirusą Lietuvoje?

www.koronastop.lt


Naudingos nuorodos                

Daugiau informacijos galite rasti: http://sam.lrv.lt/lt/koronavirusas/informacija-visuomenei/rekomendacijos ;

http://koronastop.lrv.lt/

[[#ex]]

 

 
Koronaviruso paveiktos šalys, iš kurių parvykus būtina izoliacija
Infogram

 

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021 02 08 d. 09:38
Atgal
X